MSI B150 anakartımı sırf overclock yapmak için değiştirmeli miyim?

MissionTroll

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
İşsiz (öğrenci)
Merhaba şu an MSI B150 anakart kullanıyorum. Zamanında O.C yapılıyor diye alıp sonra yapılmadığını öğrenmiştim. Yani O.C ayarları var ama normal değerlerin üstüne çıkmaya izin vermiyor. Tam bir fiyasko oldu benim için. İşlemcim i5 6500, şu non K CPU O.C işini denemek istiyordum hep ama onun için Z170 çipseti gibi üst seviye anakartlar gerekiyor. İşlemcim BIOS'ta 27 derece Max yük altında 40-45 derece civarı yani gayet güzel bir işlemci fanım var :) ben kendi anakartımın satış fiyatlarını 350-400TL civarı gördüm Z170 anakartlarda 400-450 TL civarına gidiyor. Son zamanlarda da Intel BIOS Update ile bunu engellemiş sanırım ama eski sürüm BIOS ile yapılabiliyormuş. Sırf hevesimi almak için sizce değer mi? Yoksa ileride bekleyip komple anakart işlemciyi satıp AMD Ryzen platformuna mı geçsem (tabi burada çok uzun bir süre zarfından bahsediyoruz.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı zamanda K serisi işlemci gerekiyor :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir çok video var bunun gibi. Bus hız çarpanını arttırabiliyoruz 170 serisi anakartlarda ama son BIOS Update'leri izin vermiyor. Intel'in pazarlama taktiğinden kaçmak için :/

Yeni konular

Geri
Yukarı