MSI B150 Gaming M3 tabanlı sistem toplama

ReyizlerBaskan

Hectopat
Daha fazla  
Ben bir bilgisayar toplamak istiyorum. Merak ettiğim sorular var.
Ben anakart olarak MSI B150 Gaming M3 alacağım. Mitd ATX kasalara ATX anakart konulabiliyormuş. Peki anakart kaç w ihtiyaç duyar? Yani ben şu kasayı alacağım;
Bu kasaya GTX 1050 Ti, i7 6700k ya da 7700K alacağım. Bu işlemci, anakart ve ekran kartı kaç W ister? Ve üstteki verdiğim Zalman kasa kaç W ve yeter mi?

Yani bir sorun çıkar mı?

Ben anakart olarak MSI B150 Gaming M3 alacağım. Mitd ATX kasalara ATX anakart konulabiliyormuş. Peki anakart kaç w ihtiyaç duyar? Yani ben şu kasayı alacağım;
Bu kasaya GTX 1050 Ti, i7 6700k ya da 7700K alacağım. Bu işlemci, anakart ve ekran kartı kaç W ister? Ve üstteki verdiğim Zalman kasa kaç W ve yeter mi?

Yani bir sorun çıkar mı?
Daha iyi bir sistem toplarım i7 6700k artık skylake almayın Intel'e göre Ryzen dizilmesi lazım daha performanslı. Gtx 1050 Ti ekran kartına göre çok yüksek işlemciler bu arada tabletten girdiğim için toplayamadım.

Yani bir sorun çıkar mı?
Bütçenin 4000TL olduğunu varsayarak böyle bir sistem topladım.
20170611_210051.png

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı