MSI B150M BAZOOKA İçin İşlemci Önerisi

FearLesLeon

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba benim hali hazırda i5 6402p işlemcim var, ama GTA 5 gibi işlemciye yüklenen oyunlarda MSI GTX 1060 GAMİNG X 6G ekran kartına yetmeyebiliyor. Bu yüzden işlemci yükseltmesi yapmak istiyorum aklımda i7 6700 var. Anakartim 7. Nesil işlemcileri desteklemiyor diye biliyorum ama emin değilim. Sizin önerileriniz neler? Ayrıca sistemimde 600w güç kaynağı var (dark force serisi 600w güç kaynağı), yeterli olur mu yoksa güç kaynağı almam gerekir mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam da bana sistemi alırken 450w 80+ bı işlemci yeter dendi yani 400 w bu sisteme rahat rahat yetmesi lazım değil mi

MSI B150M BAZOOKA'da BIOS güncellemesi sonrasında 7. nesil işlemcileri rahatlıkla kullanırsın. Ancak i7-6700'le i7-7700 arasındaki fiyat farkı sadece 100 tl. Yani yeni nesil işlemci alman daha mantıklı olur.

MSI B150M BAZOOKA'da BIOS güncellemesi sonrasında 7. nesil işlemcileri rahatlıkla kullanırsın. Ancak i7-6700'le i7-7700 arasındaki fiyat farkı sadece 100 tl. Yani yeni nesil işlemci alman daha mantıklı olur.
Peki önerebileceginiz bu ekran kartına hiçbir şekilde dar boğaz yapmayacak başka işlemci var mı 7. Nesil ?

1060 6 GB almanızı öneririm. 6098p ile darboğaz olur ama ilerde i7 7700 alacağınız için sıkıntı olmaz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı