MSI B150M Mortar Arctic BIOS sorunu

tekno32

Kilopat
Öncelikle herkese merhabalar. Benim sorunum BIOS'u güncelledikten sonra ortaya çıktı.

Konu ile ilgili birkaç konu açılmış daha önceden ama benimki daha farklı gibi ve okuduklarım doğru ise cidden çok ama çok üzüleceğim. Denilene göre BIOS pini bozulmuş ama benim yeni bir anakart almaya ne param var, ne de imkanım. Bir çözümü varsa lütfen ulaşın cevaplarınızı esirgemeyin.

Neyse konuya giriyorum, benim B150M Mortar Arctic anakartım var. Daha önce güncellemiştim, 6-7 ay önce falan, hiç böyle bir sorun yaşamamıştım. Bilgisayarın güç düğmesine basıyorum, 30 sn. sonra kasadan 1 veya 2 defa dıt sesi geliyor ama ekrana hiçbir şey gelmiyor. 2-3 defa reset atıyorum. Bu sefer M-Flash vs. gibi siyah bi ekranda yarı çıkıyor sonra Windows logosu (Ki SSD kullanıyorum anakart logosu çıkması lazım normalde) sonra bir 30 sanıye sonra PC açılıyor ama her defasında 2-3 kez reset atıyorum. BIOS sürümünü yeniden yükleyeyim dedim, M-Flash altta verdiğim resimdeki hatayı veriyor. Eski sürümünü siteden indirip yüklemek istedim, gene aynı hatayı veriyor. Sorun veya çözümü nedir, keşke güncellemeseydim.

WhatsApp Image 2018-10-11 at 00.05.26.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı