MSI B150M Pro-VDH BIOS Update sonrası görüntü gelmeme sorunu

poyraz424242

Hectopat
Daha fazla  
Yeni işlemci alacagım için BIOS update yapmak istedim. MSI sitesinde kendi anakartımın en son BIOS güncellemesini indirip flasha direk attım. BIOS'a girip Flash seçip flash içindeki dosyayı seçip, update işlemini gerçekleştirdim ve BIOS yüklemeye başladı. Hatta prizi sökmeyin diye uyarı verdi . Sonra başarılı ile yüklendi. PC kapandı, sonra tekrar çalışmaya başladı. Anakarta kırmızı ışık yandı ve ekran açılmıyor. PC çalışıyor, ekran açılmıyor. Normalde anakarttaki ışık sönünce ekran gelirdi bu sefer ışık sönmüyor ne yapmam gerekir?

Anakartım MSI B150M PRO-VDH. Anakart yandı mı acaba? Güncelledi baştan başlattı ama BIOS ekranı gelmiyor. PC açılmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
O gördüğünüz "Kırmızı ışık" anakartın "Ez Debug LED" denilen hasar tespit LED'leri , yanlarında hangi parçadan dolayı sistemin başlayamadığı yazarmalı (CPU , RAM... vs)

Ayrıca BIOS pilini çıkarıp 10 saniye bekledikten sonra yeniden takmayı deneyebilirsiniz.

Jumper 0 ve 1 pinlerini bir tornavida yardımıyla kısa devre yapmayı deneyebilirsiniz.

Hocam bunların hiç birini yapmadım sadece 15 dakika bekledim ve yeniden pc açma tusuna bastım bu sefer ekran geldi pc açıldı. Neden ilk başta böyle birşey oldu? Okadar denememe rağmen açılmadı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı