MSI B350m Anakartta 3200 MHz RAM Hızından Yukarı Çıkamama

UtguX

Hectopat
Merhabalar, benim sistmeimde 2x4 GB Gskill 3000 MHz RAM'ler bulunmakta. Anakartım MSI B350m PRO VDH. RAM'ler şu anda 3200 MHz'de sıkıntısız çalışıyor, ancak daha yukarıya çekemiyorum, voltajı ayarlasam dahi işkence testlerinde ya da oyunlarda başarısız olup mavi ekran veriyor. Ne yapmam gerek? APU sistem kullandığım için RAM'leri 3400'e çekmek istiyorum.

Ufak bir sorum daha var:
Ryzen 3 2200G kullanmaktayım, Vega 8 iGPU şu anda 1500 MHz'de gayet stabil, 1600'de hiçbir şekilde stabillik yakalayamıyorum, 1550 denedim volotajı falan da 1500'den bir tık yukarı çektim, Furmark'ta (3-4dk) ve Superposition'da sıkıntı olmamasına rağmen oyunda iken bir süre sonra oyun donuyor ve mavi ekran veriyor. Bunun sebebi sıcaklık olabilir mi?

NOT:Tüm ayarları BIOS üzerinden yapıyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
3000 MHz RAM ile 3200 MHz bile overclock sayılır. Daha da ötesinin pek mümkün olacağını sanmıyorum çünkü çiplerin bir limiti var. O çipler 3200 MHz desteklese zaten 3200 MHz olarak satılırdı piyasada.

Ayrıca anakartınızın üst limiti de 3200 MHz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı