MSI B450 GAMING Plus anakarta M.2 SSD önerisi

Başka bir konu açtığımda Kingston A2000 ve Adata XPG SX8200 PRO 256 GB önerdiler. İlk başlarda Kingston kafama yattı fakat XPG'nin hızı Kingston'dan daha fazla ve aralarından 40 TL gibi bir fark var. Kafam karıştı açıkçası.
Bu arada M.2 yerine SATA alsam aralarında büyük bir fark var mı, M.2 daha mı iyidir?

Sizin tercihinize kalmış bir şey SATA veya M.2 almak. Bende 2TB harddisk ve söylediğim gibi XPG SX8100 var 512 GB olan. Sistemim ve bazı uzun yükleme ekranlı oyunlar (gta 5, cyberpunk) var. SATA SSD ve M.2 arasında hız dışında pek bir fark yok. Ama son zamanlarda M.2 fiyatları düştü denilebilir. Uzun vadede M.2 daha iyi olacaktır ama eğer derseniz ki beni şimdilik götürse yeter, ileride daha yüksek boyutlu M.2 alırım. O zaman SATA SSD alabilirsiniz.
Alıcaksam M.2 alırım ya. M.2 almaya karar verdim ama işte.
Bu iki ürün arasında kaldım. Alacağım şu an hala karar veremedim. Arada hız farkı var XPG daha hızlı. Çok fiyat farkı da yok ama XPG nasıl bir marka bilmiyorum. Param da boşa gitsin istemiyorum.

XPG iyidir. Kingston ve XPG arasında kalırsam şahsen gözüm kapalı XPG alırım.

Sizin tercihinize kalmış bir şey SATA veya M.2 almak. Bende 2TB harddisk ve söylediğim gibi XPG SX8100 var 512 GB olan. Sistemim ve bazı uzun yükleme ekranlı oyunlar (gta 5, cyberpunk) var. SATA SSD ve M.2 arasında hız dışında pek bir fark yok. Ama son zamanlarda M.2 fiyatları düştü denilebilir. Uzun vadede M.2 daha iyi olacaktır ama eğer derseniz ki beni şimdilik götürse yeter, ileride daha yüksek boyutlu M.2 alırım. O zaman SATA SSD alabilirsiniz.

XPG iyidir. Kingston ve XPG arasında kalırsam şahsen gözüm kapalı XPG alırım.

Evet hız olarak XPG daha hızlı ve aralarında sadece 40 TL gibi bir fark var benim de kafama XPG yatıyor.

Neden Kingston?

Evet hız olarak XPG daha hızlı ve aralarında sadece 40 TL gibi bir fark var benim de kafama XPG yatıyor.

Neden Kingston?

Kullanıcısı olarak XPG'den gayet memnunum. SX8100'den üstüne yapıştırmam için termal pedli kapak çıktı ve bayağı sevindirdi beni çünkü ısınır mı falan diye düşünüyordum. SX8200 PRO serisinde var mı bilmiyorum ama vardır diye düşünüyorum.

SX6000 pro modelini ben kullanıyorum. Amzonda satılanın aynısı. Alalı 2.5 yıl falan oldu. Değerler bu şekilde;

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    14,8 KB · Görüntüleme: 30

Yeni konular

Geri
Yukarı