MSI B450 Gaming Plus Dram Led Işığı Yanması

xRepax

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba. Ben sistemimi Ryzen 5 2600, MSI B450 Gaming Plus ve Patriot 8 GB 3200MHz ile yükseltme yaptım. Bilgisayarı açmaya çalıştığımda CPU led yandı ve söndü sonra dram yandı ama sönmedi. RAM'leri bütün slotlarda denedim hepsinde dram led yanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS pili çıkartın 30sn bekletin, takın. Bios Flashback yöntemi ile BIOS update yapın. Tekrar deneyin. Olmadı tek tek RAM'lerinizi çalıştırmayı deneyin.

Ramler Ryzen 5 2400G ve Ryzen 7 2700x ile uyumlu. Birde ram hafif ısınıyor yani güç geliyor.

BIOS pili çıkartın 30sn bekletin, takın. Bios Flashback yöntemi ile BIOS update yapın. Tekrar deneyin. Olmadı tek tek RAM'lerinizi çalıştırmayı deneyin.
BIOS pilini 2-3 dk beklettim ama bir işe yaramadı.

Kasa fanları ve ekran kartı fanı çalışıyor ama mousenin klavyenin ışıkları yanmıyor. monitöre görüntü gelmiyor.

RAM arızası gibi duruyor isterseniz RAM'lerinizi teknik servise gönderebilirsiniz.

CMOS reset deneyin. Ben de zamanında bir anakarta RAM için OC yapmıştım, görüntü alamadım. Sonra CMOS reset atıp BIOS ayarlarını sıfırlayınca RAM'ler kendi frekansına döndü ve görüntü geldi.

CMOS reset atman gerek dostum bios pili çıkartarak olmuyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…