USB aygıtı tanınamadı hatası

suiti

Decapat
Makaleler
1
Selam arkadaşlar. Anakartım MSI B450 GAMING Plus Max. Anakartımda yeşil ile kare içine aldığım 2 adet AMD Turbo USB 3.2 portu çalışmıyor. Bilgisayarı açıyorum açtıktan yarım saat sonra mouse ve klavye çalışmıyor. Mavi ile kare içine almış olduğum portları denediğimde ise çalışıyor. Ben o portları kullanmasam da olur fakat uzun vadede diğer USB portlarına da zarar verir mi? Ayrıca bu portlar neden çalışmıyor olabilir?

Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
@Jang Geum'un Danji Yemeği @Murat5038

Bilgisayarı her açtığımda mouse’yi tanımıyor. Klavyede sorun yok ama mouse çalışmıyor. Mouse’yi çıkarıp taktığımda ise yine normal bir şekilde çalışıyor. Ama bilgisayarı her açtığımda mouse’yi çıkarıp takmaya üşeniyorum artık. Hatanın fotoğrafını aşağıya bıraktım.

Dosya Ekleri

• usb.png
    usb.png
    118,7 KB · Görüntüleme: 76
  • 85031590-9AEA-4A45-B364-7FE3729F914F.jpeg
    85031590-9AEA-4A45-B364-7FE3729F914F.jpeg
    16,3 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Her seferinde sürücü kuruyor olabilir maunel kurulum yapabilirsin.
Sürücü kurmuyor, çıkarıp taktığım anda çalışıyor. Bir de mouse Asus ve Asus’un programı da yüklü, yani sürücüsü en son sürüm.

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımı her açtığımda “USB aygıtı tanınamadı” hatasını alıyorum. Bilgisayar, sürekli olarak mouse’yi tanımıyor. Lakin mouse’yi çıkarıp taktığımda ise sorun düzeliyor ve mouse normal olarak çalışmaya devam ediyor. Ama her bilgisayarımı açtığımda da bu sorunla uğraşmak istemiyorum. Ayrıca dün de anakartımdaki USB 3.1 portları çalışmıyordu fakat bu sabah bilgisayarımı açtığımda ise USB 3.1 portlarının ikisi de çalıştı. Acaba anakart ile ilgili mi bir sorun var? Yoksa Windows ile alakalı bir sıkıntı mı var? Eğer düzelecekse format atabilirim ama emin olmak istiyorum. Bu sorun donanımsal mı? Yazılımsal mı? Yardımcı olursanız sevinirim.
@Recep Baltaş

Dosya Ekleri

• B38C340B-3CDD-457F-AA6C-B1F4224DE931.jpeg
    B38C340B-3CDD-457F-AA6C-B1F4224DE931.jpeg
    18,7 KB · Görüntüleme: 53
Kullandığınız mouse'u başka bilgisayarda denediniz mi? Ya da farklı mouse'lar ile aynı sorun oluyor mu?
Bu sorun benim Wi-Fi adaptörümü takınca geliyordu. USB tarafında kısa devre veya temassızlık yüzünden sanırım. Aynı modelden bir tane daha aldım sorun ortadan kalktı belki sizin de mouse arızalanmış olabilir.

Kullandığınız mouse'u başka bilgisayarda denediniz mi? Ya da farklı mouse'lar ile aynı sorun oluyor mu?
Bu sorun benim Wi-Fi adaptörümü takınca geliyordu. USB tarafında kısa devre veya temassızlık yüzünden sanırım. Aynı modelden bir tane daha aldım sorun ortadan kalktı belki sizin de mouse arızalanmış olabilir.
Bu mouse, 2 senedir kullandığım sistemde sorunsuz çalışıyor. Acaba anakartta mı kısa devre var? Dediğiniz gibi ise USB tarafındaki kısa devre veya temassızlık sorunu nasıl giderilir?

O konu ile ilgili kesin bir cevabım yok ama başka USB portlarına takıp bir de klavye ile mouse'un yerlerini değiştirerek deneyebiliriz. Nasıl olsa klavye de problem yok değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı