MSI B450 GAMING Plus Max vs ASUS TUF B450-PLUS

MSI olan daha iyi ama bence B550'lere yönelin.
Bir arkadaşım aktif MSI B450 Gaming Plus MAX kullanıyor 2600 işlemci ile.
Boşta 46 derece VRM sıcaklığı var bunun neresi iyi ?
Asus ile 3700X overclock bile yapılabilir.

Yav kardeşim hesap ceza aldı yazamadım, düşünürüm düşünmesine fakat çok pahalı 1000 TL'nin üstüne çıkmamasını istiyorum.

En alınabilir B550 anakart VDH Wi-Fi o da 1100 TL. Daha aşağısına inilecekse B450 alın.
Bir arkadaşım aktif MSI B450 GAMING Plus Max kullanıyor 2600 işlemci ile.
Boşta 46 derece VRM sıcaklığı var bunun neresi iyi?
ASUS ile 3700X overclock bile yapılabilir.

ASUS'un VRM yapısı sorunlu B450 VRM test videolarını izlerseniniz Gigabyte ve ASUS anakartlarının 100 dereceyi geçtiği rahatça görülebilir. Bu arada B450 GAMING Plus Tomahawk ile aynı VRM yapısına sahip. Tek fark Tomahawk'ın ısı bloğu biraz daha büyük ki o kadar fark etmiyor.

En alınabilir B550 anakart VDH Wi-Fi o da 1100 TL. Daha
ASUS'un VRM yapısı sorunlu B450 VRM test videolarını izlerseniniz Gigabyte ve ASUS anakartlarının 100 dereceyi geçtiği rahatça görülebilir. Bu arada B450 GAMING Plus Tomahawk ile aynı VRM yapısına sahip. Tek fark Tomahawk'ın ısı bloğu biraz daha büyük ki o kadar fark etmiyor.
[/QUOTE]
Gigabayte B450 anakart sahibim işlemci yükte 75W çekerken bile 43 dereceyi geçtiğini görmedim.

En alınabilir B550 anakart VDH Wi-Fi o da 1100 TL. Daha.

Gigabyte B450 anakart sahibim işlemci yükte 75W çekerken bile 43 dereceyi geçtiğini görmedim.
[/QUOTE]
Testlerde 2700X ile OC yapıyorlar. Tabii ki 3600 gibi işlemcilerde ısınmaz ama daha iyisi alınabilirken kötüsünü almak saçma.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şöyle takdim edeyim. Yukarıdaki VRM temp test aşağıdaki de mobo VRM tier list.
B450M TUF Pro S sonradan çıkmış bir mobo. O moboda sorun yok ama Türkiye'de satışı da yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da 3950X ile yapılmış bir test.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı