MSI B450 Tomahawk Max RAM Desteği

coskun34

Decapat
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu RAM anakarta uyumlu mudur? 3600 MHz'de çalışır mı?
Evet BİOS'tan ayarlamanız gerekli. Aynı RAM'i bugün satın aldım. RYZEN 3600 İLE 3600 MHZ'de çalışıyor.
Ek olarak bu RAM stoğu halen daha nasıl tükenmedi hayret ediyorum. Kimse dikkat etmedi sanırım. Ya da çok büyük bir stok var. :)

Evet BİOS'tan ayarlamanız gerekli. Aynı RAM'i bugün satın aldım. RYZEN 3600 İLE 3600 MHZ'de çalışıyor.
Ek olarak bu RAM stoğu halen daha nasıl tükenmedi hayret ediyorum. Kimse dikkat etmedi sanırım. Ya da çok büyük bir stok var. :)

Merhaba hangi anakart ile kullandınız bu ramleri acaba?Bende aynı ramleri almayı düşünüyorum.

Merhaba hangi anakart ile kullandınız bu ramleri acaba?Bende aynı ramleri almayı düşünüyorum.
Merhaba kardeşim. MSI B450 TOMAHAWK MAX 4133 MHZ anakart ile kullaniyorum. BİOS'dan profile 2 ye çekip kaydetmeniz yeterli.
Ayrıca bu fiyata kaçırmasın kimse. Özellikle RYZEN işlemci kullananlar için 3600 MHZ sağlam performans artışı yapıyor. CL 18 olmasına aldanmayın.

Merhaba kardeşim. MSI B450 TOMAHAWK MAX 4133 MHZ anakart ile kullaniyorum. BİOS'dan profile 2 ye çekip kaydetmeniz yeterli.
Ayrıca bu fiyata kaçırmasın kimse. Özellikle RYZEN işlemci kullananlar için 3600 MHZ sağlam performans artışı yapıyor. CL 18 olmasına aldanmayın.

Bende uzun süredir araştırıyorum dün tesadüfen vatan bilgisayarda 491 TL ye indiğini gördüm.Yanlışlık olduğunu düşündüm :D Ama cl18 ve 16lara baktım hemen hemen hiç fark yok fps olarak.

Peki ikinci merak ettiğim bunu 4000mhzye çıkarabilirmiyiz?

Tomahawk Max için ben de bu Ram'i almayı düşünüyorum. Yarın mağazadan alacaktım normalde. Ama hemen uçmadan alsam mı?

Bende uzun süredir araştırıyorum dün tesadüfen vatan bilgisayarda 491 TL ye indiğini gördüm.Yanlışlık olduğunu düşündüm :D Ama cl18 ve 16lara baktım hemen hemen hiç fark yok fps olarak.

Peki ikinci merak ettiğim bunu 4000mhzye çıkarabilirmiyiz?
Şu an BİOS'ta 3600 MHZ sorunsuz kolaylıkla çalışıyor. Esasen 4000 de yapılır ama ona voltaj vermek lazım. Yani anakart kaldırır. Hatta hiç riske girmeye gerek yok bence. Zaten baya hızlı çalışıyor. 😀 Millet 3600 MHZ RAM'lere 1000 TL veriyor. Sadece bir CL değeri öğrenmişler yüksek diye almıyorlar mantık bu. Yoksa o RAM stoğunun çoktan bitmiş olması lazımdı.
Tomahawk Max için ben de bu Ram'i almayı düşünüyorum. Yarın mağazadan alacaktım normalde. Ama hemen uçmadan alsam mı?
Tavsiye ederim kullanıyorum. Kaliteli marka. İnternetten alın beğenmezseniz iade edersiniz.

Anakartı max olan arkadaşlar bios sürümlerini yazabilir mi acaba? Son sürüm olan arkadaşlar varsa benchmarkdan test yapıp işlemcinin verdiği performansı resim olarak atabilir mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı