MSI B450 Tomahawk Max SATA SSD desteği

Saesong

Hectopat
Daha fazla  
Bu anakartta 1 adet SATA 3 SSD ve 1 adet HDD var. Ben bir adet daha SSD almayı istiyorum. Sizce destekliyor mu? Ve en fazla kaç adete kadar desteği var? Teşekkürler.
Anakartım: MSI B450 Tomahawk Max.

msi.png

msi4.png

Son düzenleyen: Moderatör:
1 Tane M.2 SSD desteği ve 6 tane SATA çıkışı var. 6 tane HDD veya SSD alıp takabilirsiniz.

Bütün slotlara SSD taksan yine destekler. Hatta M.2 slotuna da SSD alıp takabilirsin.

Cevaplarınız için teşekkürler. Kasamda 2 adet SSD yuvası var. 1 adet daha alırsam boş yuva kalmayacak. İleri de 3. bir SATA SSD alma gereksinimi duyarsam kasayı değiştirmem mi gerekiyor? Yoksa bunun başka bir alternatifleri var mı?
Son olarak SATA SSD'lerde Rapid Mode'yi açmak SSD'ye veya sisteme bir zararı ya da yan etkisi olur mu?

Anakartında M2 SSD yuvası varken oraya da takarsın. Böylece kasada yer derdin olmaz.
Hem sistemi de M2'ye kurarsan daha hızlı çalışır ve hızlı tepki verir Windows.
Şahsen ucuzlayınca 500 GB veya 1 TB M2 SSD alacağım. İndirim var mı diye takip ediyorum piyasayı.
M2 SSD'ye örnek olarak linkini attım.

Anakartında M.2 SSD yuvası varken oraya da takarsın. Böylece kasada yer derdin olmaz.
Hem sistemi de M.2'ye kurarsan daha hızlı çalışır ve hızlı tepki verir Windows.
Şahsen ucuzlayınca 500 GB veya 1 TB M.2 SSD alacağım. İndirim var mı diye takip ediyorum piyasayı.
M.2 SSD'ye örnek olarak linkini attım.

Peki sizin bir fikriniz var mı? Ne zaman indirime girebilceği hakkıdna? M.2 SSD alabilirim 1TB.

Birincil, yani Windows bulunan diski ortalama 500 GB boyutunda tutup ayrı olarak 1 TB kadar bir ikincil disk ve bunun içinde uygulamaları kullanmak, sadece 1 TB içinde Windows ve diğer uygulamaların çalışmasından daha iyidir. Windows bulundurulan depolamada böylelikle fazla işlem görmeyecek. Bu da uzun vadede Windows işleyişinde rahatlık gösterecek. Ben böyle düşünüyorum. Bir de fiyatlar düşmez daha :)

Yaz başlangıcı indirimler oluyor genelde. Umarım yine olur. Bu sefer korona yüzünden indirim olmazsa şaşırmam. Yine de bir umut bekliyorum. Olmazsa seneye takviye yapacağım.
Şu an için SATA SSD yetiyor aslında. Oyunlarda çok da bir farkı olmuyor ama dosya aktarımı veya render gibi işlemlerde çok işe yarıyor M2 SSD.

Yeni konular

Geri
Yukarı