MSI B450M Mortar Max hangi RAM'ler ile uyumludur?

KBerk_Atasoy

Centipat
Herkese merhaba. MSI B450M Mort Max anakartını aldım ama sorun şu ki; 5000G serisi Ryzen işlemciyle kullandığımızda hangi RAM'ler ile uyumlu olduğunu bulamadım. MSI'ın sitesinde en fazla 3000G ve 3000 serisi işlemcilerle kullanılan RAM'leri koymuşlar. Ne yapmam gerekiyor, sitede yazanlardan seçsem sorun olur mu sizce?

Sitenin linki: B450 MORTAR MAX | Motherboard | MSI Global.

MSI'ın sitesi karşık gelirse burada daha açıklayıcı: Compatible Memory with MSI B450M MORTAR MAX.

Not: DDR4 8x2 3200 MHz değerinde bir RAM almayı düşünüyorum.

Belirttiğiniz sitede uyumlu RAM'lar listelenmiş durumda. Siz sadece CPU FAMILY kısmından kullandığınız işlemcinizin bulunduğu sekmeyi seçin.

Belirttiğiniz sitede uyumlu RAM'lar listelenmiş durumda. Siz sadece CPU FAMILY kısmından kullandığınız işlemcinizi seçin.
Ama 5000 serisi işlemciler için olan Ram'ler yazmıyor. Fark etmez mi hangisini seçeceğim?

O zaman aşağıda verdiğim linke bir göz atın.

Bu sitede de RAM'lerden hangisini seçersek seçelim, onun yanına 5000 serisi işlemcileri seçemiyoruz. Anakart ve işlemci uyumlu ama ona uygun RAM nasıl olmaz anlamadım. Newegg sitesinde de böyle bir durum oluyor, hepsi birlikte seçilemiyor. :/

Yeni konular

Geri
Yukarı