Çözüldü MSI B450M Pro VDH Max BIOS sürümü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

wyusuf58w

Hectopat
RAM
XPG Gammix D30 8GB 3200 MHz DDR4 CL16 x2
İşlemci
R5 5600
MSI B450M Pro VDH Max anakartım var. Yeni alındı ve hiç BIOS güncellemesi yapılmadı fakat kafamı karıştıran bir durum var. Mevcut BIOS sürümü ve tarihi: B. G0 26.07.2022. MSI'ni sitesine baktığımda böyle bir sürüm ve bu tarihli herhangi bir BIOS sürümü bulamadım bu yüzden yanlış yere baktığımı düşünüp herhangi bir güncelleme yapmadım. MSI sitesindeki en güncel sürüm ise 7A38vbg ve 08.02.2022 tarihli. Sizce yüklemeli miyim ya da ben yanlış yere mi bakıyorum. Eski bilgisayarımda BIOS güncellemesi ile performansında ciddi bir fark olmuştu bu yüzden sürekli en güncel sürümü kullanıyordum bunda da en güncel sürümü kullanmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anakartınız en güncel BIOS sürümünde. 1.2.0.7 AGESA kurulu. Bu AGESA sürümü son BIOS sürümü ile birlikte geldi.
1673860506728.png
CPU-Z indirip Mainboard sekmesinden SS at.

MSI B450M Pro VDH Max anakartım var. Yeni alındı ve hiç BIOS güncellemesi yapılmadı fakat kafamı karıştıran bir durum var. Mevcut BIOS sürümü ve tarihi: B. G0 26.07.2022. MSI'ni sitesine baktığımda böyle bir sürüm ve bu tarihli herhangi bir BIOS sürümü bulamadım bu yüzden yanlış yere baktığımı düşünüp herhangi bir güncelleme yapmadım. MSI sitesindeki en güncel sürüm ise 7A38vbg ve 08.02.2022 tarihli. Sizce yüklemeli miyim ya da ben yanlış yere mi bakıyorum. Eski bilgisayarımda BIOS güncellemesi ile performansında ciddi bir fark olmuştu bu yüzden sürekli en güncel sürümü kullanıyordum bunda da en güncel sürümü kullanmak istiyorum.

Uygulama kurmana gerek yok, Windows'da çalıştır'a "msinfo32" yaz enter yap hocam.

Çıkan sayfayı SS at yardımcı olalım.

1673859352365.png

Ekran görüntüsü 2023-01-16 115626.png

Çözüm
BIOS sürümünden ziyade BIOS tarihi kafamı karıştırmıştı. Yardımlarınız ve cevaplarınız için teşekkür ederim.
Orada yazan BIOS'un yapıldığı tarihtir. MSI'ın sitesindeki ise paylaşım tarihidir.

Orada yazan BIOS'un yapıldığı tarihtir. MSI'ın sitesindeki ise paylaşım tarihidir.

Bilgi için teşekkür ederim.

Tarihler yanıltabilir genelde tutmaz. BIOS Update yaptıysan senden bir SS isteyeceğim bu kısmı SS atar mısın?

Eki Görüntüle 1634834

Herhangi bir güncelleme yapmadım sadece 1 kere BIOS sıfırladım sonra Secure Boot otomatik açıldı RAM hızı içinse XMP'yi açtım tam hızda çalışıyor RAM'lar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı