MSI B450M'A-PRO Max vs Gigabyte B450M S2H

MeteSamiI

Centipat
Daha fazla  
Aralarında yaklaşık 60TL fark var hangisi daha iyi? Bu farka değer mi? Aralarındaki farklar neler? Bunları cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Hocam ikisi arasında S2H daha iyi. VRM soğutucu var. Diğer modelde 8 pin CPU besleme bile yok. S2H RGB desteği de sunuyor.

Hocam VRM yani voltaj kontrolü modülü demektir. Mosfet olarak da bilinir. Bunlar enerji beslemesi yaparlar. Bunların soğutması önemlidir.

OC yapmayacaksanız MSI tercih edin. Aynı anakartın M2 V2 MAX modelini kullandım. Kesinlikle Türkiye garanti desteği, BIOS, sürücü ve programları açısından Gigabyte'tan iyidir. Bana kalırsa MSI alın ama tercih yine sizin. Ayrıca S2H'ta VRM var diye mükemmel bir OC performansı yok bunu da belirteyim.

Diğerini bilmiyorum ama S2H’ta bir tane kasa fan bağlantısı var ve RGB’yi çalıştıramıyorsun haberin olsun. Ya da ben çalıştıramadım. Ama birden fazla kasa fanın varsa fan bağlantı çoklayıcı almayı ihmal etme.

Hocam bu durum için konu açabilirsiniz. M Pro ve M-A Pro farklı anakart. M Pro olan modelde soğutucu var.

Geri
Yukarı