MSI B460M Pro-VDH Wi-Fi ile i5 10400F uyumlu mu?

ZGRCLG

Yoctopat
Daha fazla  
MSI B460M Pro-VDH Wi-Fi anakart ile i5 10400F işlemciye bu anakartı aldım. Kargosunu bekliyorum. Eski anakartım MSI B460M-A Pro vardı içinde EVGA 1660 6G ve XPG 8 GB 3200 MHz RAM bir de Hikvision E1000 256 GB M.2 SSD'si vardı. Bilgisayarı kurdugumda PC çalışıyor ama görüntü gelmiyor. Monitörde sinyal yok yazmıyordu. Alttan alttan beyaz bir ışık yanıp sönüyordu ama çok az bir şekilde başka bir ekran kartı buldum. GTX 750 Ti taktıgımda 1saniye ekran gelip gitmişti. Küçük bir ekran kartı oldugundan yerine iyi oturmuş olabilir diye düşündüm. Anakarın ekran kartı slotunda sıkıntı vardır diye iade ettim ve bu anakartı aldım. Sizce dogru bir şey yaptım mı? Önceden hdm ile GTX 1660 TV baglamıştım. Görüntü geldi ama söküp monitöre bagladıgımda görüntü bir daha gelmedi. Tekrar bagladım TV'ye görüntü gelmedi ekran kartını ve RAM'ı denedim çalışıyorlardı MSI B460M-A Pro eski anakartımı (outlet) almıştım. Ekran kartı girişimi bozuk muydu yoksa başka bir şey miydi?
MSI B460M Pro-VDH Wi-Fi aldım çalışır mı acaba?

Aldığınız anakart uyumlu.
Sorunun nereden kaynaklandığını anlayabilmeniz için anakartta LED ışık yanması lazım. Yanan ışığa veya yerine göre de sorunun ne olduğu anlaşılır.

Fakat yeni aldığınız anakartı ne kadara aldınız? Eğer şu fiyattan aldıysanız iade edin :

Onun yerine :

Bu üçünden biri tercih edilebilir. Bu üç anakarttan birini alırsanız da RAM hızlarını 2666MHz yerine 3200MHZ'de kullanabilmiş olacaksınız.

Aldığınız anakart uyumlu.
Sorunun nereden kaynaklandığını anlayabilmeniz için anakartta LED ışık yanması lazım. Yanan ışığa veya yerine göre de sorunun ne olduğu anlaşılır.

Fakat yeni aldığınız anakartı ne kadara aldınız? Eğer şu fiyattan aldıysanız iade edin:

Onun yerine:

Bu üçünden biri tercih edilebilir. Bu üç anakarttan birini alırsanız da RAM hızlarını 2666MHz yerine 3200MHz'de kullanabilmiş olacaksınız.

1350 TL'ye aldım ama elime ulaştı şu anda kargo anakarta hiçbir hata ışıgı yanmıyor gene halla aynı hata monitöre görüntü gelmiyor her şey stabil çalışıyor hata ışıkları yanıyor ama ben bilgisayara başka ekran kartı başka RAM başka SSD taktıgımda anakart ve işlemci çalışıyor ama digerlerini taktıgım zaman görntü gelmiyor RAM'ımı taktıgımda görünt geliyor çözümünü bulamıyorum
Kafayı yemek üzereyim monitörde hafif bir ışık var ben dönüştüürücü kullanıyorum hdmden VGA çeviren çevirici kullanıyorum başka PC taktıyorum dönüştürücüyü çalışıyor sorun ne bilmiyorum her şeyi denedim sistem sıfır ama gçrüntü gelmiyor kafayı iyicem.

Yeni konular

Geri
Yukarı