MSI B550 Gaming Edge ve R5 3600 sistemde CPU LED yanıyor ve görüntü vermiyor

Mst547

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba
Konu başlığından anlaşılacağı üzere yeni aldığım işlemci ile ilgili sorun yaşıyorum. Geçen günlerde Ryzen 5 3600 işlemcisine geçiş yaptım. Daha önceden Ryzen 3 3100 kullanıyordum ve bir sorun yoktu. İşlemciyi başka bir PC'ye takınca işlemci sorunsuz çalışıyor. Benim PC içinse başka bir Ryzen 5 3600 ile çalışıyor. Ancak satın almış olduğum işlemci ile sürekli CPU arıza ışığı yanıyor ve kalıyor. Herhangi bir şekilde ekrana görüntü gelmiyor.
Sistemim
Anakart: MSI B550 Gaming Edge
Ekran kartı: RX 5500 XT
RAM: Apacer 3000 MHz 8*2
Denediğim yöntemler ise şu şekilde:
-BIOS'u sıfırlayıp denemek
-BIOS'u güncelleyip denemek
-Farklı ekran kartı ve RAM ile denemek. (Bu bileşenlerin sağlam olduğu önceden test edildi)
-BIOS pilini çıkarıp denemek
- İşlemci pinlerini kontrol etmek
Bu yöntemleri uyguladım ama uyumsuzluğun sebebini anlayamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim. (İşlemciyi 2. el aldım arıza tespit edilemediğinden iade edemiyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu durumda tek şüpheli anakartınızın kendisi gibi görünüyor. Burada da benzer bir durum yaşayan olmuş:

Şu durumda tek şüpheli anakartınızın kendisi gibi görünüyor. Burada da benzer bir durum yaşayan olmuş:

Burada bahsettiği çözüm yolu bende var. Anakarta sistem kurulu bir SSD bağlı. Yani buradaki adamın çözümü benim için zaten geçerli.

Geri
Yukarı