MSI B550 Tomahawk vs MSI B550 Gaming Edge Wi-Fi

Dr.Aequitas

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba.
Bilgisayar topluyorum, anakart dışında tüm bileşenler hazır, geriye anakart kaldı. Elimdeki bileşenler şöyle:
  • Ryzen 7 5800X + Wraith Prism.
  • Corsair Vengeance RGB Pro 2x16 3600 CL18.
  • WD SN850 1TB M.2 NVMe.
  • Corsair RM 750 PSU.
  • Lian Li PC o-11DX kasa.
  • Zotac GTX 1070.
GPU elimde olan kart, ileride stoklar gelirse 3080 almayı düşünüyorum, şimdilik yeterli olacak.

Bu sistem için başlıktaki iki anakarttan birini alacağım.
Tomahawk şu an 1350 lira civarı, gew ise 1700 civarı. Dünkü Gaming gecesinde beklediğim ürünler yoktu.
Siz bu ikisinden hangisini seçerdiniz?
Açıkçası Wi-Fi olması önemli benim için ama aradaki farka değer mi sizce? Gew daha uygun fiyata düşer mi sizce?

Testlerde Gaming Edge WiFi daha soğuk kalabiliyor. Arada bir fiyat farkı yoksa bu durum dikkate alınabilir. Ama Tomahawk daha ucuzsa ondan yana tercihte bulunun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

970 liraya B550-A Pro en mantıklısı, ama biraz dış görünüşü çirkin. Dış görünüş önemliyse Tomahawk alın çünkü şuan çok ucuz.

Tomahawk’ın çift ethernet portu dışında bir artısı yok Gaming Edge’e, o da herkesin ihtiyacı olacak bir şey değil. Gaming Edge’in Wifi-Bluetooth artısı var. Aynı VRM’leri kullanıyorlar ama sanırım soğutma dizaynı nedeniyle Gaming Edge daha serin çalışıyor, daha serin çalışınca da OC headroom’u biraz daha geniş olur. Çok fark olmaz yine de, her ikisi de AM4 soketin en tepe işlemcilerini rahat besler OC bile yapsanız sorun olmaz. Tomahawk’ın bir artısı şu an fiyatı uygun. Wifi Bluetooth ihtiyacı yoksa Tomahawk tercih edilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı