MSI B760 Gaming Plus ile Intel Core i5-9500 Processor uyumlu mu?

ScouldTR

Decapat
Daha fazla  
Ön söz: Merhaba arkadaşlar ben yeni bir anakart almayı planlıyorum ama darboğaz olmaması için elimden geldiğince ince ayrıntısına kadar araştırdım, ama bütçe olmadığı için işlemcimi yakın zamanda yenileyemeyeceğim sizce altta bahsedeceğim işlemci anakart uyumsuzluk yaratır mı?

Problem: Uyumsuzluk olabilir mi?
MSI B760 Gaming Plus
Intel Core i5-9500 Processor

İşlemciyi takamazsın bile, yani imkansız, ayrıca anakart DDR5 yani eski ramlerinizi de kullanamazsınız.
yok canım zaten ram de değiştireceğim sadece 3'ü birden baya sorun yaşattı neyse ben sana kısaca anakartın bağlı parçaları yazayım senin kafanda sorun olmasın, (değişeceklerini)

MSI B760 GAMING PLUS (alınacak);

GSKILL 32GB (2x16GB) RIPJAWS S5 Siyah DDR5 5600MHz CL36 1.20V PC Ram (alınacak)

Intel Core i5 13600K (almak istediğim)

Nvidia Geforce RTX 2060 (var olan)

İşlemciyi takamazsın bile, yani imkansız, ayrıca anakart DDR5 yani eski ramlerinizi de kullanamazsınız.

Bütçeniz nedir, ona göre daha makul bir seçenek sunabilirim size.
birde sonda "altarnetif makul seçenek" söyleyebileceğinizi yazmışsınız onu görmedim şöyle diyim en azından anakarta uyumlu şimdilik en ucuz seçenek olması benim için iyi olacak (en azından aklımdaki işlemciyi alacak kadar 1-2 ay idare etsin yeterli)

yok canım zaten ram de değiştireceğim sadece 3'ü birden baya sorun yaşattı neyse ben sana kısaca anakartın bağlı parçaları yazayım senin kafanda sorun olmasın, (değişeceklerini)

MSI B760 GAMING PLUS (alınacak);

GSKILL 32GB (2x16GB) RIPJAWS S5 Siyah DDR5 5600MHz CL36 1.20V PC Ram (alınacak)

Intel Core i5 13600K (almak istediğim)

Nvidia Geforce RTX 2060 (var olan)
Bu şekilde sıkıntı yok.

Ama şöyle bir seçenek de var eğer 30k civarı bir bütçen çıkarsa ve taksit yapabiliyorsan 7500f ve 4060ti hazır sistemler var. O şekilde toplamaya kıyasla daha uyguna gelir.

Bu şekilde sıkıntı yok.

Ama şöyle bir seçenek de var eğer 30k civarı bir bütçen çıkarsa ve taksit yapabiliyorsan 7500f ve 4060ti hazır sistemler var. O şekilde toplamaya kıyasla daha uyguna gelir.
aslında iyi düşünüyorsunuz ama ben var olanı upgrade'lemek daha çok hoşuma yani kabaca haz veriyor ayrıca diğer yönden parça parça ayarlamak nasıl desem daha uygunmuş gibi geliyor (en azından kesin gözüyle parçaların sıfır olduğuna emin olabiliyorum)

aslında iyi düşünüyorsunuz ama ben var olanı upgrade'lemek daha çok hoşuma yani kabaca haz veriyor ayrıca diğer yönden parça parça ayarlamak nasıl desem daha uygunmuş gibi geliyor (en azından kesin gözüyle parçaların sıfır olduğuna emin olabiliyorum)
Doğrudur. Şahsen yazın ben de sistem topladım, 13600k ve 3080(2.el), tabi parcaları tek tek indirim kovalayarak 2-3 ay da tamamladım ve ekran kartını 2.el aldım ancak o şekilde uyguna geldi. Eğer ekran kartını sıfır alsaydım her türlü zarardaydım.

Doğrudur. Şahsen yazın ben de sistem topladım, 13600k ve 3080(2.el), tabi parcaları tek tek indirim kovalayarak 2-3 ay da tamamladım ve ekran kartını 2.el aldım ancak o şekilde uyguna geldi. Eğer ekran kartını sıfır alsaydım her türlü zarardaydım.
size özelden nasıl ulaşabilirim birkaç konuda sizinle istişare yapmak isterim

Yeni konular

Geri
Yukarı