MSI Bravo 15 vs ASUS TUF A15

Umut4258

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. İki laptop arasında kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim.

MSI Bravo 15 B5DD-209xtr dizüstü bilgisayar, 15.6 FHD 144Hz, Ryzen 7 5800H, 16 GB RAM, RX5500M 4 GB, 1TB SSD, dos, siyah MSI BRAVO 15 B5DD-209XTR Dizüstü Bilgisayar, 15.6 FHD 144Hz, Ryzen 7 5800H, 16GB RAM, RX5500M 4GB, 1TB SSD, DOS, Siyah : Amazon.com.tr: Bilgisayar

MSI olanı 17800'den sipariş verdim daha sonra ASUS'u gördüm ama kronik sıkıntıları varmış sanırım. Bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

ASUS'un şu an bilinen kronik sıkıntısı yok, sıcaklıkları pek iyi değil onu da yükseltici soğutucu gibi şeyle kullandığınızda sıkıntı çıkarmaz. Performans olarak çokça önde.

Bu laptop varken ASUS'un bu modeli alınmaz.

Ekran kartı 95W, MUX bulunuyor. Sadece panel kalitesi pek iyi değil onun dışında ASUS'un TUF modeline kıyasen soğutma performansı, donanımı vs. daha iyi.

@Artoria Pendragon komik olan nedir hocam?

Son düzenleme:
Bu laptop varken ASUS'un bu modeli alınmaz.

Ekran kartı 95W, MUX bulunuyor. Sadece panel kalitesi pek iyi değil onun dışında ASUS'un TUF modeline kıyasen soğutma performansı, donanımı vs. daha iyi.

@Artoria Pendragon neye Güldünüz?

Başkalarını kopyalamak yerine artık kendi fikrini belirtebiliyor galiba ona güldüm, panelde büyük bir fark yok canlılık olarak ikisinin de SRGB'si vs düşük.

ASUS'un ekranınında iyi olmadığını biliyorum. Bu laptopu ekran kalitesi iyi olan laptoplara kıyasen iyi değil dedim. Yanlış bilgi mi vereyim hocam. Laptop hakkında kendi fikirlerimi belirtmek yerine olanı söylüyorum ki doğru olan bu. Zaten fikirlerimide az çok belirttim. Tamam mesajımda eksiklik var kabul ediyorum ama böyle saçma sapan yorumlara gerek yok. Siz foruma ilk katıldığınız zamanlar ne kadar bilginiz vardı veyahut ne kadar kendi fikrinizi belirtebiliyordunuz? Bu mantıkla forumda herkes birbirinden kopyalıyor o zaman. Mesajımda cihazın teknik özelliklerinden bahsettim. Bunun neresi kopyalama? O zaman laptop hakkında bilgi verenlerin hepsi birbirinden kopyalıyor. Kendi fikirlerimi tam olarak belirtme aşamasına gelmedim henüz. Yanlışım veya eksiğim varsa yardımcı olmak amaçlı doğrusunu söyleyebilirsiniz. Sonuçta laptoplar hakkında profesör birisi değilim ve sizinde forumda bulunma amacınızın insanlara yardımcı olmak olduğunu düşünüyorum.

İlk başladığımda yaptığım önerilerde belli ben de biliyorum az çok, en azından kişiyi direkt kopyalamiyordum veya zaten başkalarından gördüklerimle gördüğüm kişiye laf atmıyordum.

Hocam laf atmıyorum yanlış anlamayın. Yukarıda paylaştığım öneri mesajını kimseden ne gördüm ne de fikir aldım. Teknik özelliklerinin TUF'tan daha iyi olduğunu bildiğimden ve Vatan'da indirime girdiğinden dolayı paylaşayım dedim. Benim bilgilerim dediğim gibi kendi fikirlerimi tam anlamıyla beyan edebileceğim kadar fazla değil. Zamanla öğreneceğiz bazı şeyleri. Size de burada bilgili bir üye olarak bizlere bilgi aktarmak düşüyor. Amacınız yardımcı olmak ise eğer.

Yeni konular

Geri
Yukarı