MSI CoreLiquid 360r V2 360mm destekleyen mesh kasa önerisi

Bütçe
2500-4500

kaan5443

Zeptopat
Daha fazla  
Hocam merhaba,
MSI MAG CoreLiquid 360r V2 ( 360 mm 3x120mm fanlı) sıvı soğutucum için mesh yapıda bir kasa önerisine ihtiyacım var.
Sıvı soğutucumun konumu kasanın üst kısmında olması ve kasanın ön kısmının mesh yapıda olması tercih sebebimdir. ( render PC olacak )
Full Tower'ya da mid Tower olması önemli değil, PC özelliklerini aşağıda belirttim, ancak sıvı soğutucuya anakart üzerindeki RAM'lerin değmemesi gerekiyor.
Maalesef bazı mid Tower kasalarda bu sorun mevcut. ( bu yüzden RGB özelliği olmayan RAM seçtim)

Kasa özellikleri:
CPU - AMD Ryzen 9 5950X.
Motherboard - MAG X570s Tomahawk Max Wi-Fi
RAM - Fury 64 GB seti DDR4 3600MHz CL18 Beast Black ( h: 34.1mm)
PSU - MPG A1000G 1000W 80+ Gold Full modüler.
GPU - MSI GeForce RTX 3070 Ti Gaming X Trio 8G.
Gerisi önemsiz detaylar.

Bütçe konusunda bir limitim yok ama insaflı olmakta fayda var, fiyat performans oranında düşünmek lazım. Malum her şeyin fiyatı artıyor.
Toz ve ısınma problemlerini düşünerek seçmekte fayda var, son olarak bazı ürünlerin sitesinde örnek vermek gerekirse Cougar panzer Max Full t kasasında 360mm radyatör desteklediği belirtilmiş (üst kısım için) ön kısımda problem genelde olmaz, kasa üzerinde üst kısımları denedik radyatör sığmadı, bu yüzden kullanan veya emin olan kişilerin tavsiyeleri özellikle benim için değerlidir.

Güncelleme : Anakart değişti; ASUS Crosshair VIII Formula olarak güncellendi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı