MSI CX61 Mimarlık için yeterli olur mu?

Herofire

Hectopat
Daha fazla  
Bu yıl mimarlık okumaya başlayacağım. Sizce bahsettiğim laptop programları kaldırabilir mi? Yoksa yeni bir tane almak zorundayım.

Özellikleri:
  • 4GB RAM
  • GeForce GT635M
  • Intel i5-3230m

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun için önce okula başlayıp, ilk sene bilgisayara ne kadar ihtiyaç duyacağına bir bak bence. Eğer ihtiyaç duyuyorsan kendi sistemini bir dene. Yetersiz geldiğini fark edersen biz buradayız. :)

Bunun için önce okula başlayıp, ilk sene bilgisayara ne kadar ihtiyaç duyacağına bir bak bence. Eğer ihtiyaç duyuyorsan kendi sistemini bir dene. Yetersiz geldiğini fark edersen biz buradayız. :)
Arkadaş haklı ama büyük ihtimalle yetmeyecektir. Benim kuzenim de mimarlık okuyor, Autucad gibi ağır programlar kullanılıyorlar. Senin laptopunun işlemcisi yetersiz kalacaktır.

Mimarlık, mühendislik gibi programlarda ilk önce bir SSD şart. AutoCAD ağır bir uygulama olduğundan bazı kişiler AutoCAD'i 10 dakika gibi bir sürede açıyorlar. İşlemcinin iyi olması gerek. Paranı bir köşeye koy, sistem sana yeterli oluyor mu olmuyor mu bunun cevabını kendin verirsin zaten. Eğer dizüstün sana yetmezse yeni bir dizüstü alabilirsin.

Dostum merhaba ben de mimarlık 3. sınıf öğrencisiyim, eğer günlük işlerini halledebiliyorsan bence değiştirmene gerek yok çünkü 1. sınıfta fazla bilgisayarla işin olmayacak yani yüksek sistem gereksinimlerine ihtiyacın olmayacak. Tam emin olmak istiyorsan Autocad indir eğer açılıyorsa ve birkaç çizgi çekebiliyorsan çok fazlasına ihtiyacın olacağını sanmıyorum. Ben şahsen Sony Vaio SVE1512p1E1 laptopla bile 1. sınıfı sorunsuz atlattım. Benim tavsiyem eğer şuan laptopundan memnunsan seneye tekrar düşünmen. SSD fiyatları yeni teknolojiyle seneye daha da ucuzlayabilir diye biliyorum. Yeni alacağın laptopta iyi bir ekran kartı (en az GTX 1050) ve SSD olduğundan emin ol. Tabii bütçen yeterliyse ve kişisel kullanımında da daha rahat etmek istiyorsan bütçeni belirtirsen yardımcı olmaya çalışırım. Başarılar dilerim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı