MSI Dragon Center açılmıyor

Merhabalar ben de Dragon Center uygulamasını yanlışlıkla silmiş bulundum. Tekrar yüklemek istediğimde ise bahsedilen benzer sorunlarla karşılaştım. An itibari ile uygulamayı bilgisayarıma yükledim.
Yazı ekindeki linkte yer alan videoyu izleyerek çözüme ulaştım.
Sizlere de yardımcı olması açısından özetle;

1.aşama: (doğru dosyayı indirme)
MSI sitesine girip cihazınızın modelini bulup seçin, açılan ekranda Support sekmesine girin, utulity sekmesine tıklayarak işletim sistemini seçin ve Dragon Center uygulamasını indirin. Bu işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra doğrudan sizin cihazınızla uyumlu Dragon Center uygulamasını indirmiş olacaksınız.

2. aşama: (Dragon Center uygulamasına ait bir veri varsa bilgisayardan tamamen silme)
Uygulamalar ve özellikler sekmesi kontrol edilerek varsa çalışmayan Dragon Center silinmelidir. Ardından Windows C'yi açarak gizli dosyaları gösterin, program data klasörüne girin, MSI klasöründe Dragon Center ile ilgili dosya varsa silin (bende vardı sildim),

3. aşama (kurulum)
İndirmiş olduğunuz WinRAR dosyasından buraya çıkar sekmesi ile dosyayı çıkaralım, setup dosyasını yönetici olarak çalıştır dedikten sonra kurulum tamamlanacaktır. Kurulum tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Yeniden başlattıktan sonra başlangıç menüsünde yer alan Dragon Center uygulamasına sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın ve kurulum başarıyla tamamlanacaktır. ( en azından benim yükleme sürecim böyleydi)
Detaylar videoda mevcuttur. İyi günler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam, bende buradan sonrası yok, üstelik en ülküncü, ne C konumunda Dragon Center görünüyor, ne de Dragon Center kısa yolu görünüyor, bu ekran bittiği gibi kapanıyor, Next falan gelmiyor.

1627762972843.png

Dipnot: Gizli klasörleri göster seçeneğide aktif.

Hocam, bende buradan sonrası yok, üstelik en ülküncü, ne C konumunda Dragon Center görünüyor, ne de Dragon Center kısa yolu görünüyor, bu ekran bittiği gibi kapanıyor, Next falan gelmiyor.

Eki Görüntüle 1124365
Dipnot: Gizli klasörleri göster seçeneğide aktif.

İyi günler Mustafa. Bana da aynısı oluyor çözebildin mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izleyerek çözüme ulaşabilirsiniz. BIOS'da bilgisayar adınız görünmediği için uyumsuz sanıyor program açmıyor.

Geri
Yukarı