MSI Dragon Center ne işe yarıyor?

Ben bunu demek istemiştim hocam sıcaklıklar burdaki ile tutarsızlık gösteriyor Ryzen Master ile kıyasladığımda da daha düşük gösteriyordu. Nette herkes Ryzen Master ı temel alın diyordu Dragon Center bana kalırsa yüksek gösteriyor ve işlemci fanıda da boşuna 10 derece fazla gösterip fanı daha hızlı döndürüyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    330,8 KB · Görüntüleme: 196
Hocam son bir kaç haftadır bu sıcaklık kasanın komple güç tüketimi ile uğraşıyorum bunu farkettim bir yerde farklı bir yerde farklı değer gösteriyor benim sistemin 2700x - x470 gaming m7 ac ve bu sisteme gerek hız gerekse sıcaklık bakımından çok kızgınım yeni bir konu açıcam sorunlarım ile ilgili inşallah :) yardım için beklerim :)

Hocam son bir kaç haftadır bu sıcaklık kasanın komple güç tüketimi ile uğraşıyorum bunu farkettim bir yerde farklı bir yerde farklı değer gösteriyor benim sistemin 2700x - x470 gaming m7 ac ve bu sisteme gerek hız gerekse sıcaklık bakımından çok kızgınım yeni bir konu açıcam sorunlarım ile ilgili inşallah :) yardım için beklerim :)

Tabii her türlü yardımcı oluruz sıkıntı yok MSI konusunda

Bu başlıkta benim işlemcimin ısı raporlanmasında sıkıntı olduğu belirtilmiş hocam yani sizin değerleriniz doğru olmalı Dragon Center için.

• Fan hızı (Cooler boost ayarları)
  • İşlemcinin çalışacağı frekans aralığı modları (Auto,Comfort,Advanced,Sport,Turbo)
  • Bataryanın yüzde kaç olunca tekrar şarja başlayacağı (pil sağlığı için yapılmış bir ayar)
  • Ekran RGB renk yönetim ayarları (Office,Gaming,Cinema vs.)
  • İşlemciye ve ekran kartına +200mhz OC yapmanızı sağlıyor.
  • Batarya kalibrasyonu
  • Sisteme dair bilgiler.
Gibi bir sürü ayarları bulunuyor ve aktif olarak kullanıyorum çok memnunum. Sistemi kastırdığı falan yok aksine sistemi tam verimle kullanmanızı sağlıyor ve bende sağladığı değerler HWMonitor ile 1-1 eşleşiyor. Bilgisayarınız geldiğinde harddiskinizde bulunan driver klasörünün içerisindeki programı çalıştırarak tüm driverlarınızı sorunsuz kurabilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun :)

Edit: Sistemi kastırıyor diyen arkadaşlar için görev yöneticisi resmini ekledim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    155 KB · Görüntüleme: 203
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    2,3 KB · Görüntüleme: 205
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı