Çözüldü MSI Dragon Center sıfırlama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Buğra ozdmr

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Dragon Center uygulamasında işlemci MHz ayarı ufak ufak arttırırken bir anda ekran gitti, kasa fanları ve ışıkları çalışıyor fakat monitör ve klavye çalışmıyor çsistemi kapatıp açmama rağmen hala değişiklik yok. Nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS pilini çıkartın veya CMOS clear yaparak BIOS sıfırlayın. Dragon Center üzerinden yapılan ayarlar direkt BIOS'a işlediği için BIOS sıfırlamanız lazım.
Arkadaşlar Dragon Center uygulamasında işlemci MHz ayarı ufak ufak arttırırken bir anda ekran gitti, kasa fanları ve ışıkları çalışıyor fakat monitör ve klavye çalışmıyor çsistemi kapatıp açmama rağmen hala değişiklik yok. Nasıl çözebilirim?
Klavye ve farenin USB'lerini başka porta takıp BIOS ekranına erişmeyi dene, BIOS'a erişebilirsen ayarları sıfırla tekrardan açmayı dene.

BIOS pilini çıkartın veya CMOS clear yaparak BIOS sıfırlayın. Dragon Center üzerinden yapılan ayarlar direkt BIOS'a işlediği için BIOS sıfırlamanız lazım.

Şu an BIOS pilini çıkarttım peki sistemi tekrar açınca Dragon Center'da açılacak o zaman ayarlar tekrar uygulanmaz değil mi?

Umarım uygulanmaz. :D Deneyip görmekten başka çareniz yok. Yine olursa onun da çaresini buluruz elbet. Güvenli mod. 👍

Dostum işe yaradı Dragon Center açıldı fakat orada da ayarlar sıfırlanmış. Buraya konuyu açtıktan hemen sonra BIOS pilini çıkarmak aklıma gelmişti ve sen yazdığın esnada ekran kartını söküyordum ama olsun yine de görüp yanıt atıp destek olmana çok teşekkür ederim. Düşünmen yeterli <3

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı