MSI EzDebug CPU ve DRAM Yanıyor, Görüntü Gelmiyor

viyaboyle

Hectopat
Daha fazla  
Benim sıkıntım daha yeni aldığım sistemimde.

Sistem şu şekilde:
  • ASUS DUAL GTX1070
  • MSI B350 Tomahawk Artric
  • Ryzen 1600
  • Corsair VENGEANCE LPX 8x2 3200MHz

Sistem daha bugün elime geçti, kurulumu yaptım fakat monitöre görüntü alamadım.

MSI EzDebug LED'lerinden CPU ve DRAM yanık kalıyor, RAM'lerin yerini oynayınca veya tekini takınca CPU ve DRAM sönüyor ve VGA yanmaya başlıyor. Bazen sadece DRAM sönüyor CPU yanmaya devam ediyor.
Biraz daha kurcalayınca LED'ler sırasıyla yanıp sönüyor ama yine de monitöre görüntü gelmiyor. Kablolarda kesinlikle montaj hatası yok.

Bana anakart problemli gibi geldi. Anakartı yetkili servise mi göndermeliyim? Yoksa iade mi etmeliyim? Ne yapacağım veya nasıl bir yol izleyebileceğim konusunda kafam çok karışık. Binlerce lira yatırdığınız sistemin çalışmaması gerçekten çok ama çok moral bozucu birşey.
Ne yapmam konusunda yönlendirici yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler.
@Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
En az zahmetlisi iade etmektir. Yakın zamanda aldıysanız iade edin, alalı uzun süre geçtiyse servise DOA isteğiyle gönderin. Test edip döneceklerdir, RAM'ler ya da ekran kartında da sorun olma ihtimali var.

En az zahmetlisi iade etmektir. Yakın zamanda aldıysanız iade edin, alalı uzun süre geçtiyse servise DOA isteğiyle gönderin. Test edip döneceklerdir, RAM'ler ya da ekran kartında da sorun olma ihtimali var.
DOA ne demek? Bir de bildiğim kadarıyla servise giden her ürün test ediliyor. Sorunun yazılı olduğu kağıdı bulamasalar bile.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı