MSI Fast Boot SSD ömrünü kısaltır mı?

tosba0

Centipat
Arkadaşlar MSI Fast Boot şu anda açık ama SSD ömrünü kısaltır mı bilmiyorum, ben de merak ettim. Acaba bir bilgisi olan var mı?

Bilgisayara illa zarar verecek değil ancak Fast Boot açıkken bilgisayarın hep bir kısmı uyanık kalıyor daha hızlı açılmak için. Sağlıklı değil bu yüzden önermiyoruz.

Kısaltıp kısaltmadığını kesin olarak bilmiyorum ama kısaltıyorsa bile %1-2 gibi çok önemsiz bir miktar olacaktır.
SSD'ler gayet uzun ömürlü zaten.
Bilgisayara illa zarar verecek değil ancak Fast Boot açıkken bilgisayarın hep bir kısmı uyanık kalıyor daha hızlı açılmak için. Sağlıklı değil bu yüzden önermiyoruz.
Kaynağınız nedir acaba? Hızlı başlat ile karıştırıyor olabilir misiniz?
MSI Fast Boot çeşitli şeyleri devre dışı bırakarak Boot süresini azaltan bir şey.
Burada görebileceğiniz gibi "sizin önermediğiniz şey" aslında önerilen bir şey.

Kısaltıp kısaltmadığını kesin olarak bilmiyorum ama kısaltıyorsa bile %1-2 gibi çok önemsiz bir miktar olacaktır.

MSI Fast Boot çeşitli şeyleri devre dışı bırakarak Boot süresini azaltan bir şey.
Ezbere konuşuyorlar işte:)

Ben zaten farkındaysınız illa zarar verecek değil dedim. Siz ne kadar işin içindesiniz bilmem ancak benim lise zamanım kadıköy yazıcıoğlu hanında geçti ve kimle konuştuysam sekmeden tamamen keyfi zarar verecek değil ama vermeyecek diye birşeyde kesin değil diye konuşulduğu için bunu aynen ilettim.

Ezbere konuşuyorlar işte:)

Evet ezbere konuşuyoruz haklısınız. Teknik bilgi hakkında görüş ve uzmanlığınız ile aydınlatın bizi lütfen.

Geri
Yukarı