MSI G2412 oyunlarda takılıyormuş gibi hisettiriyor

ahmettugra8

Decapat
Daha fazla  
Bugün MSI G2412 monitörünü aldım, oyun oynarken gözüme bu olay çarptı. Böyle dümdüz yürürken sanki geriye doğru gitmişim ya da merdiven çıktığında böyle takılıyormuş gibi oluyor. Ayarlardan tepki süresini en hızlıya almıştım. Bu yapmış olabilir mi?

Herkese iyi Sosyaller. Bu monitörü cuma günü aldım. Birazcık kullanma ve oyun oynama fırsatım oldu. Valorant oynarken ekranın takılması, dalgalanma, görüntü bozukluğu gibi şeylerle karşılaştım. G-Sync kapattım ama yine de çözüm bulamadım. Bana gelen bu monitörde bir problem olabilir mi? Forumda 2 kişi daha aynı durumdan muzdarip. Forumlarda bu monitörü aldığını gördüğüm kişileri etiketleyeceğim. Sorunuma yardım ederseniz çok mutlu olurum.
@sulozerrs
@xefe
@Saint Lucia
@erenny11
@Uchiha Narudo

Bir görsel atar mısın? Overshoot olup olmadığına bakacağım. Eğer overshoot olduysa yaptığın ayar yüzündendir.

Hocam overshoot dediğiniz ayarlar kısmından açılan DP overclockdan mı bahsediyorsunuz.

@Saint Lucia

Herkese iyi Sosyaller. Bu monitörü cuma günü aldım. Birazcık kullanma ve oyun oynama fırsatım oldu. Valorant oynarken ekranın takılması, dalgalanma, görüntü bozukluğu gibi şeylerle karşılaştım. G-Sync kapattım ama yine de çözüm bulamadım. Bana gelen bu monitörde bir problem olabilir mi? Forumda 2 kişi daha aynı durumdan muzdarip. Forumlarda bu monitörü aldığını gördüğüm kişileri etiketleyeceğim. Sorunuma yardım ederseniz çok mutlu olurum.
@sulozerrs
@xefe
@Saint Lucia
@erenny11
@Uchiha Narudo

Hocam overshoot dediğiniz ayarlar kısmından açılan DP overclockdan mı bahsediyorsunuz.

@Saint Lucia

@sulozerrs
@xefe
@Saint Lucia
@erenny11
@Uchiha Narudo

@Saint Lucia

Yardımcı olacak var mı yoksa iade edeceğim monitörü?

Dosya Ekleri

• IMG_20230814_151210.jpg
    IMG_20230814_151210.jpg
    114,2 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_20230814_151155.jpg
    IMG_20230814_151155.jpg
    73,7 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20230814_151142.jpg
    IMG_20230814_151142.jpg
    140,9 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20230814_151126.jpg
    IMG_20230814_151126.jpg
    88,8 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:

Hayır alakası yok.
Overshoot bir görüntü bozulmasıdır.
Ghosting tersi olarak adlandırılır.
Bunun genel sebebi tepki süresini En hızlı yaptığından kaynaklı olabilir. Bu yüzden yaşadığın görsel sorunu resim olarak paylaşın dedim. Monitörün OSD menüsüyle işimiz yok.

Hayır alakası yok.
Overshoot bir görüntü bozulmasıdır.
Ghosting tersi olarak adlandırılır.
Bunun genel sebebi tepki süresini En hızlı yaptığından kaynaklı olabilir. Bu yüzden yaşadığın görsel sorunu resim olarak paylaşın dedim. Monitörün OSD menüsüyle işimiz yok.
Hocam dururken olmuyor oyunda hareket ettiğim zamanlarda oluyor video ilede belli olmuyor

Hocam dururken olmuyor oyunda hareket ettiğim zamanlarda oluyor video ile de belli olmuyor

Tepkime süresini dilersen kapatıp bir dene.
Windows üzerinden Hz'yi ve görüntü çözünürlüğünü kontrol et.
Varsa GPU güncellemesi yap.
Belki kablodandır. Elinde varsa yeni bir kablo ile dene.
Fırsatın varsa monitörü farklı bir sistemde test et.

Tepkime süresini dilersen kapatıp bir dene.
Windows üzerinden Hz'yi ve görüntü çözünürlüğünü kontrol et.
Varsa GPU güncellemesi yap.
Belki kablodandır. Elinde varsa yeni bir kablo ile dene.
Fırsatın varsa monitörü farklı bir sistemde test et.
hocam daha 1 hafta olmadı g24f-2 kullandım onda böyle bir problemle karşılaşmadım

@sulozerrs
@xefe
@Saint Lucia
@erenny11
@Uchiha Narudo

@Saint Lucia

Yardımcı olacak var mı yoksa iade edeceğim monitörü?

Valorant, LoL ve genshin oynadım hiç öyle bir şey hissetmedim, belki bende de vardırda çok oyun oynamadığımdan fark etmemişte olabilirim o yüzden bir şey diyemeyeceğim ama gayet akıcı kullanıyorum

Geri
Yukarı