MSI G242 monitörde kırmızı noktalar var

Daha fazla  
Merhaba,
Yeni monitör aldım (MSI 23.8 G242) ancak ekran da kırmızı noktalar olduğunu gördüm. Sizce nedir bu? Ölü piksel falan mıdır? Önceki monitörde hiç böyle sorun yoktu, yenisini taktım ve böyle kırmızı kırmızı noktalar var. Hz değerini düşürünce noktalar biraz olsun gidiyor ama tümüyle kaybolmuyor. Sizce monitör kaynaklı mıdır yoksa ekran kartında mı sorun? Teşekkürler.

225062531_1675392132658195_6251529303647298831_n.jpg

Başka kablo ile deneme yaptınız mı? Dp çıkmıyor kutunun içinden diye biliyorum, Dp yoksa Hdmi 2'ye bir takıp öyle deneyin isterseniz. Eski monitör de 144 hz ise ekran kartından kaynaklanmıyordur, bunu test etmeniz gerek.

Başka hdmi kablosu ile deneme yaptım, sorun aynen devam ediyor. hdmi 2 ye taktım yine aynı. Eski monitör 144 hz değil 60 hz idi. 60 hz çekince yine aynı sorun devam ediyor ama noktalar biraz olsun azalıyor.

Başka hdmi kablosu ile deneme yaptım, sorun aynen devam ediyor. hdmi 2 ye taktım yine aynı. Eski monitör 144 hz değil 60 hz idi. 60 hz çekince yine aynı sorun devam ediyor ama noktalar biraz olsun azalıyor.
Ekran kartı sürücüsü güncel değilse DDU ile kaldırıp sürücüyü güncellemeyi deneyebilirsiniz. Ekran kartında Dp varsa Dp kablosu ile bir test yapabilirsiniz. Dp kablosu yoksa hali hazırda almanız gerekiyor kabloyu yalnız. Başka bilgisayarda da deneyin deneyebiliyorsanız monitörü. Bunları yaptıktan sonra da düzelmiyorsa iade veya değişim yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı