MSI G27CQ4 tazeleme oranı nasıl ayarlanır?

MelihAldemir

Kilopat
Daha fazla  
Yeni monitör satın aldım, bugün elime ulaştı. Kutu içeriğinden çıkan HDMI kablosunu laptop'ın (MSI GL73 8RD) HDMI çıkışına bağladım. Monitör 165Hz fakat 60Hz gözüküyor. Ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    29,8 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop'a taktın sanırım. HDMI bildiğim kadarıyla sadece 120 Hz kadar tazeleme verebiliyor diye biliyorum. Eğer yapmak istersen ekran 2 için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri oradan monitör ayarlayabildiğin en yüksek tazeleme hız oranına ayarla.

Laptop'a taktın sanırım. HDMI bildiğim kadarıyla sadece 120 Hz kadar tazeleme verebiliyor diye biliyorum. Eğer yapmak istersen ekran 2 için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri oradan monitör ayarlayabildiğin en yüksek tazeleme hız oranına ayarla.
MSI Display Kit indirdim, 2560x1440 çözünürlükte max 60 hertz veriyor. 1920x1080 çözünürlükte ise max 120hz veriyor. Bilgisayarcıya sordum ve dönüştürücü kullansan bile 165hz 2k olmaz dedi. Sanırım ileride masaüstü bir bilgisayar toplamam gerekecek. Fakat yine de monitörden memnunum. Zaten laptopta 1050TI 4GB var 165hz alsam bile 165fps veremeyecek muhtemelen çoğu oyunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı