MSI G27QPF-QD HDMI 2 no signal hatası

pamondella

Femtopat
Daha fazla  
Yeni sistem topladım. Ekran kartından monitöre DisplayPort'tan bağlantı yapıyorum. Ancak HDMI 2 no signal yazıyor. Joysticklerle menüyü de açamıyorum. Acaba menüden seçim mi yapmam gerekiyor. HDMI1- HDMI2 ve DisplayPort olarak. HDMI kablom yok, olmadı bir de onunla deneyeceğim.
şu ana kadar denediklerim:
BIOS güncellemesi yaptım Q-flash Plus ile.
Ekran kartımın kabloları sağlam ve söküp taktım.
RAM'leri kontrol ettim.

Monitör içinden çıkan kablonun tam oturup oturmadığına bak. Bende de monitör açılmıyordu tam oturmamış kablo.

Ya da başka kablo var ise onunla dene.

Monitör içinden çıkan kablonun tam oturup oturmadığına bak. Bende de monitör açılmıyordu tam oturmamış kablo.

Ya da başka kablo var ise onunla dene.

Denedim olmadı.
Anakartın DisplayPort'una bağladım yine görüntü yok. HDMI 2 no signal yazıyor. Ulan ben DisplayPort'a bağlıyorum. DisplayPort no signal yazması gerekmiyor mu?
Teşekkürler bu arada.

Denedim olmadı.
Anakartın DisplayPort'una bağladım yine görüntü yok. HDMI 2 no signal yazıyor. Ulan ben DisplayPort'a bağlıyorum. DisplayPort no signal yazması gerekmiyor mu?
Teşekkürler bu arada.

BIOS pilini çıkar, RAM'ları tek tek takıp dene, olmadı başka kablo ile bak. Ya da başka monitör bulup deneyebilirsiniz belki de monitör sorunludur.

Sistemim:
Ryzen 5 7500F
Gigabyte B650M DS3H
RX 7800 XT
Corsair 750W 80+Gold
BIOS pili yok sanırsam bu anakartta. HDMI almaya gidiyorum.

Sistemim:
Ryzen 5 7500F.
Gigabyte B650M DS3H.
RX 7800 XT.
Corsair 750W 80+Gold
BIOS pili yok sanırsam bu anakartta. HDMI almaya gidiyorum.

Anakartta BIOS pili vardır, ekran kartının altında kalmıştır. Ya da SSD takılan yerin yanına bakın.

Son düzenleme:
SSD takılan yerin orada çıkardım bekledim 30dk falan hala bir sonuç yok. HDMI denedim sonuç yok. Bilgisayarcıya götürdüm RAM'ler desteklenmiyor olabilir dedi. Test etmek için elinde DDR5 RAM yoktu. Anakart Gigabyte B650M DS3H RAM'ler https://www.sinerji.gen.tr/gskill-3...cl28-ddr5-ram-f5-5600j2834f16gx2-rs5k-p-45722

Ekran kartı sorunlu değil ise önüne 3 seçenek çıkıyor.

1: RAM arızası.
2: Kablo sorunu.
3: Monitör sorunu.

Başka monitör ile test edebilirsin sorun devam ediyor ise RAM'lar sorunlu olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı