MSI G41M-P33 Combo Anakarta RAM ve Ekran Kartı Önerisi

EskoriX

Hectopat
Şu an üzerinde Hi-Level 2 GB DDR3 1033 MHz RAM var. 2 GB'lik bir RAM daha alınacak fakat forumlarda uyumsuzluk gibi sorunlar görüyorum. Link verebilir misiniz? 2 GB DDR3 1033 MHz olmalı. Ayrıca bu anakarta 400 TL gibi bir bütçe ile hangi ekran kartı takılabilir?

Ekran kartını ikinci el düşünürseniz ve PSU yeterli gelirse GTX 750 Ti alabilirsiniz. Sıfır alacağınız ekran kartı pek iyi performans vermez 400TL ile.

Hi-Level'ın aynı RAM'ini bulamadım. Başka marka RAM ile başka marka RAM'ler çalışmaları lazım. Bazen sıkıntı çıkarabiliyor, evet.

@Samotne Ciasteczka hocam ben de 1033 DDR3 bulamadım. 1333 olabilir. Arkadaşımız CPU-Z ile paylaşım yaparsa daha net karar verebiliriz.

Dostlar, ikinci el alamaz müşteri çünkü bana ikinci el mallara güvenmediğini söyledi.
O GT 710 tercih edeceğini söylüyor, sizce o kart ile ve bu sistem ile şu oyunları tam ekran orta grafik akıcı oynar mı?
1- COD MW,1,2,3.
2- COD 2.
3- Serious Sam 2.
4- ETS2.
5- GTA San Andreas.
6- CS 1.6-Half Life.
7- PES 17-16.
8- FİFA 11-14.
9- Warband.
10- Bunun gibi oyunlar oynayacakmış.
RAM olarak şunu seçtim bir sıkıntı çıkar mı?

İki farklı marka RAM olduğu için sordum.

Dostlar, ikinci el alamaz müşteri çünkü bana ikinci el mallara güvenmediğini söyledi.
O GT 710 tercih edeceğini söylüyor, sizce o kart ile ve bu sistem ile şu oyunları tam ekran orta grafik akıcı oynar mı?
1- COD MW,1,2,3.
2- COD 2.
3- Serious Sam 2.
4- ETS2.
5- GTA San Andreas.
6- CS 1.6-Half Life.
7- PES 17-16.
8- FİFA 11-14.
9- Warband.
10- Bunun gibi oyunlar oynayacakmış.
RAM olarak şunu seçtim bir sıkıntı çıkar mı?

İki farklı marka RAM olduğu için sordum.

1) Evet. Ama MW3 hakkında emin değilim.
2) Evet.
3) Evet.
4) Evet.
5) Evet.
6) Evet.
7) Evet.
8) Evet.
9) Evet.

RAM yüksek ihtimal sıkıntı çıkarmayacaktır. 1333MHz olsa bile anakart 1066MHz destekliyorsa RAM 1066MHz'de çalışacaktır.

1) Evet.
2) Evet.
3) Evet.
4) Evet.
5) Evet.
6) Evet.
7) Evet.
8) Evet.
9) Evet.

RAM yüksek ihtimal sıkıntı çıkarmayacaktır. 1333MHz olsa bile anakart 1066MHz destekliyorsa RAM 1066MHz'de çalışacaktır.
Hocam size güvendiğimi bilirsiniz, sistem kesin oynatır değil mi? mahçup olmak istemiyorum.

Yada bilgisayar ileride arıza çıkartabilir mi?

Alacağımız kart şu, siz ne derseniz ona göre şimdi alacağız.

Birde 300W f/p PSU önerisi var mı? köyde oturan bir kişi, şalterleri biraz zayıf sigortaları attırmasın makine çalışırken :D.
@Samotne Ciasteczka

Son düzenleme:
Hocam size güvendiğimi bilirsiniz, sistem kesin oynatır değil mi? mahçup olmak istemiyorum.

Yada bilgisayar ileride arıza çıkartabilir mi?

Alacağımız kart şu, siz ne derseniz ona göre şimdi alacağız.

Birde 300W f/p PSU önerisi var mı? köyde oturan bir kişi, şalterleri biraz zayıf sigortaları attırmasın makine çalışırken :D.
Oynatır hocam zaten söylediğiniz oyunlar çalıştırması zor oyunlar değil. iGPU'larda bile çalışıyor.

Sıfır zorunluymuş, o yüzden attığınız GPU alınabilir.

300W 80+ kaliteli PSU zor ancak size 400W önerebilirim:

Evinizin patlaması sıkıntı değilse buyurun dandik bir 300W PSU:

1) Evet. Ama MW3 hakkında emin değilim.
2) Evet.
3) Evet.
4) Evet.
5) Evet.
6) Evet.
7) Evet.
8) Evet.
9) Evet.

Anakartın 1333 MHz desteği var bende kullanıyorum.

Geri
Yukarı