MSI G41M-P33 Combo sistem yükseltme

carl.johnson

Kilopat
Daha fazla  
Şu an kullandığım sistem:
  • Intel Pentium işlemci
  • MSI G41M-P33 combo anakart
  • 2GB 800 MHZ DDR2 KINGSTON RAM + 1 GB 667 MHZ DDR2 markası ne idüğü belirsiz RAM.
  • Sapphire HD6870 GDDR5 256 BIT ekran kartı.
  • 120 GB SSD + 500 GB HDD.
  • PSU aklımda değil şu an.

Şimdi benim bütçem olabildiğince kısıtlı fakat canıma tak etti. Ben bu sistemi toplamaya karar verdim, anakartım 775 pinli. Intel Xeon'u biliyorsunuz, eski üretim olmasına rağmen oldukça güçlü bir sunucu işlemcisi. Şimdi ben 775 pinli-yani anakartımı değiştirmeyeceğim. Xeon alsam, 8 GB DDR3 1333 MHz RAM eklesem şu anki HD 6870 ekran kartımla GTA 5, CS:GO gibi oyunlar da ne kadar rahat ederim? Ne kadar darboğaz yaşarım? Orta ayarlarda kaç FPS alırım? Parçalar uyumsuzluk yapar mı? Eğer sadece işlemci ve RAM değiştirirsem bana çok ucuza gelecek. Cevaplarınıza ihtiyacım var arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'i 4+4 DDR3 yapıp, işlemciyi de Xeon X5460 yapabilirsiniz. Soğutmasını da iyi sağlamalısınız. Isınan bir işlemci.

Soğutmayı nasıl halledeceğim? 4+4 olması şart mı peki, tek slot olmaz mı? Bir de dar boğaz ne kadar sık yaşarım, bahsettiğim oyunlar da tahmini fps değeri ne kadar olur?
Ek olarak kaç wat psu gerekli?
Konunun üzerinden biraz zaman geçmiş ama 775 pin veya 771 pin anakarta sahip olanlar düşünmeden bu işlemciyi alsın. Şahsi görüşüm dolar almış başını giderken i serisinden işlemci almak pek karlı gözükmüyor. Darboğaz yaşamadan bahsettiğim oyunları oynuyorum. Çok nadiren darboğaz yaşanmıyor değil fakat fps drop söz konusu olmuyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı