MSI Gaming M9 Anakart Mid Tower Kasa Uyumu

MertK58

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, şu anlık rüyalarımı süsleyen bir bilgisayar topladım. Uyumluluğunu test ederken kasa Mini Tower yazdığını gördüm fakat burada bir üye onu full tower'a sığdırmış. Ben kasa olarak Zalman Z11 NEO seçmiştim bir sorun olur mu? Kısacası bu anakarta Mid Tower kasa olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam M9 kullanmaktaydım ve iade edip M7 aldım. Çünkü M9 boşa para verdiğimi fark ettim bir de hiçbir işime yaramadı. Ek olarak M9 düşündüğünüz bir sistem baya iyidir onun için böyle bir sisteme bu kasa olmamış.

Sorunuza gelirsek anakartın boyutu ATX standartıdır. ATX destekleyen bütün kasalar da kullanabilirsiniz. Yanlış bilmiyorsam Z11 ATX destekliyordu ama siz yine de sitesinden bir kontrol edin.

Gaming M9 eğer x99 soketli olanı ise Extended ATX kart olur ve onu FullTower kasanın haricine uymaz. Yok Gaming M9 ACK Z170 soketli ise ATX ister yani MidiTower bir kasa seçmelisin aşağısındaki kasalara sığmaz zar zor sığsa bile sağlıklı çalışmaz. Anakartın bir tarafı metale temas eder kısa devre yaptırır o kadar para boşa gider.

Gaming M9 eğer x99 soketli olanı ise Extended ATX kart olur ve onu FullTower kasanın haricine uymaz. Yok Gaming M9 ACK Z170 soketli ise ATX ister yani MidiTower bir kasa seçmelisin aşağısındaki kasalara sığmaz zar zor sığsa bile sağlıklı çalışmaz. Anakartın bir tarafı metale temas eder kısa devre yaptırır o kadar para boşa gider.

M9 ACK Z170

Bilgisayar kasası cahiliyim :D Micro ATX ile Mini ATX aynı mıdır? :D

Bu arada geceleri odamı ışıklarıyla coşturacak renkli fanı kasa olan kasa önerir misiniz? :D

Merhabalar, şu anlık rüyalarımı süsleyen bir bilgisayar topladım. Uyumluluğunu test ederken kasa Mini Tower yazdığını gördüm fakat burada bir üye onu full tower'a sığdırmış. Ben kasa olarak Zalman Z11 NEO seçmiştim bir sorun olur mu? Kısacası bu anakarta Mid Tower kasa olur mu?
Sığmaz hocam. Sorun yaşarsınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı