MSI Gaming RTX 3070 Ti vs ASUS TUF RTX 3070 Ti

Bütçe
21000

codWarzone

Hectopat
Herkese merhaba,
Yukarıda adını vermiş olduğum ekran kartları arasında oyun performansı açısından bir fark var mı? GPU benchmark and technical specs of processors buradan karşılaştırdım çok küçük farklar var gibi.
Ayrıca sistem topluyorum MSI Gaming 3070 Ti için anakart tercihim ne olmalı? Sorunsuz OC yapabileceğim bir anakart arıyorum.
-MSI B550M-A Pro AMD B550 soket AM4 DDR4 4600(OC)MHz mATX Gaming.
-MSI MAG B550M Bazooka AMD B550 soket AM4 DDR4 4400(OC)MHz mATX Gaming.
-MSI MAG X570 Tomahawk Wi-Fi AMD X570 soket AM4 DDR4 4600(OC)MHz ATX Gaming.
İşlemci olarak da 5800X düşünüyorum. Kasa bu olabilir: - NZXT H510 CA-H510B-B1 USB 3.1 temperli cam mat siyah ATX mid-Tower
İşlemci için sıvı soğutma 240mm olmalı değil mi? Bu soğutucu iş görür mü sizce? Gamepower skadi 240 ARGB CPU sıvı soğutma 240mm.
Son olarak monitörüm 1080p fakat 280Hz 1ms. Dolayısıyla 1080p oyunculuğu için topluyorum. PUBG gibi FPS oyunlarının yanında yayın da açmayı düşünüyorum. Sizce nasıl bir sistem toplamalıyım?

@BerkayZ87 bakarsan çok iyi olur, arkadaşın sistemini düzeltelim.
@codWarzone sistem şu an neresinden tutsan elinde kalıyor öyle dengesiz ve kötü bileşenler içeriyor.
Sana zahmet:
İşlemci: ...
Anakart: ...
Bu formatta düşündüğün parçaları ve o parçaların fiyatlarını listeleyebilir misin? Ona göre daha iyilerini önerelim, güzel bir sistem ortaya çıkartalım.

@BerkayZ87 bakarsan çok iyi olur, arkadaşın sistemini düzeltelim.
@codWarzone sistem şu an neresinden tutsan elinde kalıyor öyle dengesiz ve kötü bileşenler içeriyor.
Sana zahmet:
İşlemci:
Anakart:
Bu formatta düşündüğün parçaları ve o parçaların fiyatlarını listeleyebilir misin? Ona göre daha iyilerini önerelim, güzel bir sistem ortaya çıkartalım.

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Aslında şu sistemi düşünüyordum. INTEL 11700K/MSI RTX3070 Ti/MSI Z590 A-PRO/SAMSUNG 1TB SSD/GSKILL 16GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da çünkü bileşenler daha kaliteli fakat maalesef stok bitti. İşlemci olarak 5800X düşünüyorum ama i7-11700K da gerçekten iyi gibi. Üstte de belirttiğim gibi monitörüm 1080p ve 280Hz. O yüzden PUBG ve diğer FPS oyunlarında 280 Hz /en kötü 240Hz) farkı hissedebilecğeim bir sistem arıyorum.

Sen mümkünse dediğim şekil şu anki listeyi yap, sepultura da gelince onu güzelleştiririz.
İyi ki 11700k almamışsın, kendisi ayaklı trafocuk :).

Evet çok fazla enerji tükettiğini duymuştum. Hafta sonuna kadar iyice araştırıp almayı düşünüyorum. Bu arada size bir link daha atayım. PC HOCASI-GG70 / INTEL i7-11700F / ASUS TUF RTX 3070 Ti OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR buradaki bileşenler de gayet kaliteli ama konfigürasyon yapılamıyor ve işlemcisi de i7-11700F

Geri
Yukarı