MSI Gaming X 1660 Super tek fan dönmüyor

kadircanaltun

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 3 aydır kullandığım ekran kartımda dün yüksek bir fan sesi duymaya başladım, başta yük altına girdiği için normal olduğunu sandım ve format atma kararı aldım. Format attıktan sonra MSI Afterburner ve Dragon Center'ı kurmam ile beraber fan hızı tekrardan yükselmeye başladı. Sosyal'de okuduğum bir yorum sayesinde tek fanın çalışmıyor olması gibi bir durumun olabileceğini ve eğer hareket ettirirsem tekrar normale döneceğini okudum, fakat ne yaparsam yapayım sol taraftaki fanı dönmüyor.

PC çalışırken fana müdahale etmemelisiniz.
Sürücüleriniz güncel mi? Belki de yazılımsal bir sorundur.
Sürücüler güncel durumda. Windows'u kurar kurmaz yükledim hepsini. Yazılımsal bir sorun vardır diye format attım zaten fakat değişen bir şey yok.
Doğru garantiye hemen.
Şuanda stoklarda ekran kartı olmadığı için garantiye yollarsam geriye gelmeme gibi bir ihtimali var mı? Garip sorum için kusura bakmayın 😅

Son düzenleme:
Sürücüler güncel durumda. Windows'u kurar kurmaz yükledim hepsini. Yazılımsal bir sorun vardır diye format attım zaten fakat değişen bir şey yok.

Şuanda stoklarda ekran kartı olmadığı için garantiye yollarsam geriye gelmeme gibi bir ihtimali var mı? Garip sorum için kusura bakmayın 😅
Bence garantiye yollayın.
Öyle bir ihtimal yok. Eğer böyle bir durum yaşanırsa da dava açıp yüklü bir tazminat kazanırsınız zaten.
Ama gerekli bilgilerin birer kopyası olsun. Kartın seri numarası, faturası, garanti belgesi varsa gibi gibi.

Geri
Yukarı