MSI Gaming X RX 480 Sistem video çekerken kasma sorunu

Under.nvid

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar ben video çekerken değil de aslında videoyu rahatça 100 FPS civarların da çekiyorum ama video ya bakıyorum bir sürü drop ve 40FPS falan zaten 40FPS olmasını çok sorgulamıyorum çünkü Bandicam ayarları öyle ve Bandicam ayarlarını 60 FPS yaparken daha da çok drop yiyorum videoyu oynattığım da kısaca oynarken mükemmel ama videoyu oynatıyorum çok kötü sizce bu neden kaynaklı olabilir?
İşlemci: Intel Core i3 9100F.
RAM: Kingston Hyper X 1x16 GB RAM.
Ekran kartı: MSI Gaming X RX 480 8 GB.
Anakart: MSI H310M PRO-VDH Plus.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu doğru anladıysam oyunları akıcı ve yüksek FPS ile oynuyorsunuz ama çektiğiniz videolar akıcılıktan uzak.

Bunun sebebi, sistemin kaynaklarını oyun ve video kayıt uygulaması arasında düzgün paylaştıramaması. Oyun her zaman öncelikli oluyor ve gücün büyük kısmını alıyor. Video kayıt uygulaması da, bir şeyler kalırsa onu alıyor. Eğer oyun, sistemi %100 kullanırsa video kayıt uygulaması yer yer çalışamıyor ve bir çok kareyi kaydetmiyor. Böylece siz oyunu saniyede 100 FPS ile oynarken, Bandicam'e 30-40 kare kayıt edilebilmiș oluyor.

Bunun önüne geçmenin en iyi yolu oyunun FPS'ini sınırlamak. Bir de kayıt için OBS Studio kullanırsanız, kendi içinde bir öncelik modu olduğu için mutlaka bir miktar sistem kaynağını kendisine ayırmayı başarıyor.

Ya da daha iyisi AMD Relive kullanmanız.

Sorunu doğru anladıysam oyunları akıcı ve yüksek FPS ile oynuyorsunuz ama çektiğiniz videolar akıcılıktan uzak.

Bunun sebebi, sistemin kaynaklarını oyun ve video kayıt uygulaması arasında düzgün paylaştıramaması. Oyun her zaman öncelikli oluyor ve gücün büyük kısmını alıyor. Video kayıt uygulaması da, bir şeyler kalırsa onu alıyor. Eğer oyun, sistemi %100 kullanırsa video kayıt uygulaması yer yer çalışamıyor ve birçok kareyi kaydetmiyor. Böylece siz oyunu saniyede 100 FPS ile oynarken, Bandicam'e 30-40 kare kayıt edilebilmiș oluyor.

Bunun önüne geçmenin en iyi yolu oyunun FPS'ini sınırlamak. Bir de kayıt için OBS Studio kullanırsanız, kendi içinde bir öncelik modu olduğu için mutlaka bir miktar sistem kaynağını kendisine ayırmayı başarıyor.

Ya da daha iyisi AMD ReLive kullanmanız.

AMD ReLive'de niyeyse video çekemiyorum otomatikmen kapatıyor kendini kayıt tuşuna bastığım da. Ve AMD ReLive'de eskiden kullanabiliyordum bu hata yeni çıktı onda Bandicam'dan bile az FPS aldığım gözüküyordu. Xbox Game bar da da denemiştim onda da aynı sorun yaşandı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı