MSI GE60 0NC-065X Kullananlar!

baybarut

Hectopat
Arkadaşlar yeni keşfettim burayı ;) ve deneyimlerinizden yararlanmak istiyorum. Almayı planladığım MSI GE60 0NC-065X bir laptop ama hem ürün hakkında hem de freedos olması kafamda soru işaretleri oluşturuyor.

Grafik kartı GT650'nin oyunlarda aktif olmadığı gibi bir çok sıkıntılı yorumları okuyunca biraz çekincede kaldım. Kullanıp da sıkıntı yaşayan var mı acaba? Bir de 1'e-1 diğer marka model önerisi Asus olabilir, ne olabilir?

MSI GE60 0NC-065XTR Core i5-3210M 2.5GHZ 6GB 750GB 2GB GT650M 15.6" 1920x1080p Freedos | Msi Notebook | Hizlial.com

Alacağın ürün Gaming Notebook kategorisinde yer alıyor. Onun bunun yazdığı yorumlara bakma. O Dizüstü bilgisayar bu bulunduğumuz forum sitesinde hep önerilmiştir. Ayrıca Nvidia GT650M ekran kartı ise yüksek performans sınıfında yer almaktadır. Abartmak istemiyorum ama bütün oyunları Ultra ayarlarda oynayabilirsin. Almak istiyorsan gönül rahatlığı ile satın alabilirsin. Freedos olmasıda hiç sorun değil. Kendin yüklersin işletim sistemini.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yahu hiç olur mu incelemesini yaptık uzun süre ofiste durdu, çatır çatır oyun oynadık bana mısın demedi alet? MSI GE60 ONC Dizüstü Bilgisayar İncelemesi | Technopat Cidden yorum ve kaynak paylaşırsan iyi olur zira zerre doğruluk payı göremiyorum şu an o yorumlarda.

Bu yorumu kim yaptı, biraz açar mısın?

Yahu hiç olur mu incelemesini yaptık uzun süre ofiste durdu, çatır çatır oyun oynadık bana mısın demedi alet? MSI GE60 ONC Dizüstü Bilgisayar İncelemesi | Technopat Cidden yorum ve kaynak paylaşırsan iyi olur zira zerre doğruluk payı göremiyorum şu an o yorumlarda.

Cevap: MSI GE60/GE70 KULLANICILARI KULÜBÜ (GÜNCEL)

Burada i7'li olan model kullanan ve GT650 ekran kartına geçiş yapamadığını ne yaptıysa olmadığını yazmış ve sorun hala devam ediyormuş. Böyle olunca ister istemez soru işareti oluyor. Ayrıca özel fonksiyon tuşlarından bazılarının Freedos altında çalıştığı, W7 ile çalışmadığı gibi yorumlar da var aynı yerde. Bu da akla cihazın sorunlu olabileceğini getiriyor ama hatalı bir seri olma riski nedir?

@Ali Güngör hocam bir ikincisi ya ben göremedim yada MSI TR sitesinde GE60 modeli yok. Ve son i5'li olan modelde oyun modunda tuş takımının aşırı ısındığı, i7'li modelde olmadığı belirtilmiş.

Birde malum dahili donanımları için driver v.s. için yanında CD-DVD tarzı yükleyici geliyor mu? Her ne kadar W7 tamamına yakının tanıyıp bulsa da aksini düşünmek cansıkıcı olur.

Aslında kaynak gösterdiğin konunun sonunda problemin sebebi açıklanmış:

Ayarları boşuna kurcalama, problem oyunun VRAM i hatalı okumasından kaynaklanıyor.
Çözüm:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Problem bildirenler oyun-ekran kartı sürücüsü ikilisinden kaynaklanan sorunu dizüstü bilgisayara has gibi tanımlamışlar. Yani yazılımsal meseleler kolaylıkla çözülür. Ama tekrar edeyim, biz i7'li sürümü uzun süre test ettik en ufak bir yavaşlama, ısınma, oyunda ekran kartına geçiş yapmama sorunu yaşamadık.

Cevap: MSI GE60/GE70 KULLANICILARI KULÜBÜ (GÜNCEL)

Burada i7'li olan model kullanan ve GT650 ekran kartına geçiş yapamadığını ne yaptıysa olmadığını yazmış ve sorun hala devam ediyormuş. Böyle olunca ister istemez soru işareti oluyor. Ayrıca özel fonksiyon tuşlarından bazılarının Freedos altında çalıştığı, W7 ile çalışmadığı gibi yorumlar da var aynı yerde. Bu da akla cihazın sorunlu olabileceğini getiriyor ama hatalı bir seri olma riski nedir?

@Ali Güngör hocam bir ikincisi ya ben göremedim yada MSI TR sitesinde GE60 modeli yok. Ve son i5'li olan modelde oyun modunda tuş takımının aşırı ısındığı, i7'li modelde olmadığı belirtilmiş.

Birde malum dahili donanımları için driver v.s. için yanında CD-DVD tarzı yükleyici geliyor mu? Her ne kadar W7 tamamına yakının tanıyıp bulsa da aksini düşünmek cansıkıcı olur.

Şimdi öncelikle bu sorunu yaşayan kişinin bir şekilde nVidia Optimus'u bozmuş olması muhtemel. Örneğin bir virüs veya ComboFix, Optimus'un çalışmasını englleyebiliyor. Yine yanlış sürücü kurmak da Optimus'u bozuyor. Yani arkadaş kendi kurcalayıp bozmuş Optimus'u, suçu cihaza atıyor.

Freedos'ta çalışıp da Windows 7'de çalımayan tuş takımı kadar saçma sapan birşey duymadım desem. Hocam, Freedos'ta grafiksel arabirim yok. Nasıl çalışıyor tuş takımı? Tuş takımının Freedos sürücüsü var mı bi kere? Bana ürünü karalamaya yönlik bir uğraş gibi geldi. DonanımHaber'de böyle tipler çok, dikkatli olmak lazım.

Şimdi i7 işlemcinin ısınmaması ama i5'in ısınması da bana ilginç geldi. Mantık olarak daha çok güç tüketen modelin daha çok ısınması gerekmez mi? GE60'da TurboFan özelliği olabilir. Bu devreye sokarak ısınma sorunu kolayca çözülebilir...

Ve evet, ürünle birlikte sürücü ve uygulamaların yer aldığı bir DVD geliyor ;)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı