MSI GE60 0ND Mac OS X Mountain Lion Kurulumu

Muhsin Bayram

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600X | RTX 3070
MSI GE60 0ND dizüstü bilgisayarınıza Mac OS X Mountain Lion kurmak için önemli bilgileri ve yöntemler bu yazıda bulabilirsiniz.

1. Adım: Bütün NVIDIA kext'lerini silin. Diğer türlü kurulum sonrasında bilgisayarınız saçmalayabiliyor.

2. Adım: Chimera Yükleme: HD4000 için henüz Quartz Extreme ve Core Image olmadığı için öncelikle Chimera'yı yüklememiz gerekiyor.

3. Adım: HD4000: GE60'ın LCD ekranı farklı bir port kullandığı için ekranı parlak hale getirmek oldukça zor. LCD'yi kullanmak için DSDT idealdir. Bunun için iki seçeneğiniz mevcut:

A. Ekte verdiğimiz DSDT'nin kullanımı
B. HDMI ile modifiye

HDMI ile modifiye için AIDA64 kullanarak Windows'tan aldığınız DSDT'yi bir diğer OS X sistemde düzenleyebilirsiniz. Eğer bir diğer OS X sisteminiz yoksa HDMI'yı kullanmanın tek bir yolu var:

HD4000'in device-properties'ini bulun. "01620005" veya sadece "5" magic kodunu kullanabilirsiniz. 01620005 masaüstü HD4000 ekran kartı için geçerli ancak QE/CI olduğunda HDMI'yı çalıştırabiliyor. (LCD yine de sorun veriyor)

Ekran geldiğinde DSDT'yi düzenleyebilirsiniz. Ancak dikkatli olmanız gereken bazı konular var.

AAPL,ig-platform-id değerleri 0x04, 0x00, 0x66, 0x01.
AAPL01,DualLink en önemli değer. device-properties kullandığımızda varsayılan kod AAPL00. Ancak GE60'ın varsayılan çıkışı 00 yerine 01 olduğu için bu düzenlemelere ihtiyaç var. Düzenlemeler bittikten sonra LCD'nin sorunsuz çalışması gerek.

4. Adım: Diğer Düzenlemeler:

Ses: Ses sorunlarını voodooHDA ile çözebilirsiniz. Ancak bilgisayardaki stereo ve surround hoparlörlerin bağımsız çalışması halen çözülmeyen sorunlardan biri.

Touchpad: GE60 Elantech touchpad kullanıyor. V3 modeli için kext'ler bulunmakta.

Ağ: E2200 için henüz bir kext bulunmamakta. Internet'i kullanmak için ağ kartını değiştirmeniz gerekebilir.

Pil durumu: AppleACPIPlatform ve AppleSmartBatteryManager ikilisi kullanılabilir.

Parlaklık kontrolü: Çalışmıyor.

Uyku & Güç yönetimi: Geçici olarak AppleIntelCPUPowerManagement kullanabilirsiniz.

Ek Dosya: DSDT

Kaynak: Tonymacx86

Rehber için çok teşekkürler.

Aynı bilgisayarı kullanmaktayım ancak verilen DSDT dosyası Recep abi'nin paylaştığı Mavericks ile uyumlu mu ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…