MSI GE60 2PC Apache bakım ve upgrade yapma

Brokero

Kilopat
Yer
Sivas
Daha fazla  
Meslek
Asfalt Plent operatörü, Yatırım, e-ticaret
Bu laptopu temizlemek için açtım çünkü artık son zamanlarda bildiğiniz üzerinde yumurta kırsanız pişerdi öyle çok ısınıyordu. Laptop önceden açıp fan temizlemişliğim var ancak mefta etmiştim. Markası Toshiba Satellite modeli idi. Bu laptop yaşayacak mı henüz bilemiyorum. Temizlik bitti gibi toplamaya başladım. Yardıma ihtiyacım olduğu taraf ise şurası;

SSD yuvaları gördüm ve bu zamana kadar haberim yoktu çok üzüldüm inanın. Bu yuvalara SSD takmak istiyorum. 2 tür farklı SSD yuvası gördüm ismi nedir bilmiyorum. Fotoğrafları aşağıya ekleyeceğim. Bakıp bana söyler misiniz hangi tür SSD bunlar mSata mı? M2ssd mi? Normal SSD mi?

Laptop alındığından beridir 1 kez olsun CD-rom kullanmadım ve CD-rom yuvasına SSD takılabiliyormuş hangi tür SSD takılır bu yuvaya?

Laptop fanı temizledim pırıl pırıl ettim ama fan bana yetersiz gibi geliyor değişebilir miyim? Upgrade imkanı var mıdır?

İşlemci ve ekran kartı termal macunu yenileme konusunda bayramda her yer kapalıdır dedim ve diş macunu, krem ne buldu isem koydum önüme ama vatanı aradım açıkmış termal macun alacağım. Hangi markayı önerirsiniz? Recep Baltaş'ın kullandığı Xıgmatek markasından stokta yok başka marka olarak Cooler Master var Thermaltake var ve Zalman var. En pahalısı 40 küsur YL ama uzun süre gitsin benim aradığım o türden bir macun en az 3 ay işini yapmalı.

RAM 16 GB ve 8+8 şeklinde 2 slot. RAM upgrade edebilir miyim? Gereksiz mi olur? Çok pahalı değilse 32 yapmak istiyorum. Render alıyorum ve faydalı olduğunu duyuyorum birçok incelemede yüksek RAM miktarının. BIOS giremediğim için bakamadım haliyle bu laptopun RAM'leri XMP ile overclock edilebiliyor mu?

Laptop soğutucular işe yarıyor mu? Ben günlük en az 12 saat aralıksız PC çalıştırıyorum ve ısınma probleminden mümkün mertebe kurtulmak istiyorum. İşe yarayacak ise alırım hemen.

Laptopuma aldığımdan beridir hiç BIOS update yapmadım çünkü nasıl yapılır bilmiyorum. Laptop kutusunda UEFI BIOS falan yazıyor ama ben hiç BIOS'a giremedim ki bakayım ne var ne yok. Bu konuda Youtube ve Google kaynakları ya yeni ya da çok eski, nasıl yapılır videolarını benim laptobum için bulamadım. Windows 10 kullanıyorum dosyalarım gider diye format bile atmıyorum çünkü unutmuşum nasıl atıldığını. Yardım lazım anlayacağınız. Sıfır gibi yapmak istiyorum laptopumu. Format atmak istiyorum.

Laptopumun üzerine çay döktüm yaklaşık 1.5 yılı geçti döküleli ve yapış yapış oldu güzelim laptopum. Çay dökülünce ne kadar temizlemeye çalışsam da klavye mefta oldu tüm tuşları yapıştı ve PC'yi kullanamaz oldum. En sonunda bende söktüm attım çöpe. Şimdi bana bu laptop için klavye lazım. Vatana sordum telefonda biz bakmıyoruz yedek parçaya ve klavye takılmasına dedi. Ben takabilirim sanırım tabi yardımda gerekebilir sizlerden. Bu klavyeyi güvenilir bir yer var mı internetten sipariş etsek. Sivas'ta yaşıyorum ben. Sivas'ta bulabilir miyim? Hemen alacağım bugün bulabilirsem. Diğer tüm parçaları da aynı şekilde bugün alabilirim laptop upgrade için olanları.

Kaliteli ama fazla pahalı olmayan bir mikrofon istiyorum 1 yıl sorunsuz çalışsın sesi net ve cızırtısız kayıt etsin yeterli. Profesyonel değilim sadece Youtube ve görüntülü görüşmeler için gerekli. Telegram, Skype Youtube vb.

İşin özeti arkadaşlar birçok konuda yardıma ihtiyacım var. 1050 dolar da param var. Laptopu oyun için almıştım ancak uzun yıllardır işten güçten zaman bulamadığım için oynayamadım. Birkaç oyun aldım bir sürü para verdim kısmet olmadı. Bundan 6 ay kadar önce BF4 gireyim dedim. Oyun donuyor ve ses de aynı anda donuyordu öyle kalıyordu. PC kapatıp açınca ancak düzeliyordu. Bir tek LoL oynayabiliyorum onda bile artık tüm ayarlar en düşük ama FPS bir aşağı bir yukarı. TF'lerde gidiyor ben öldükten sonra geliyor bu yüzden kaç yıldır da bronzum.

İşim asfalt plent operatörlüğü. Günlük 12 saat çalışıyorum ve 8 aylık taşeron olarak şirket üzerinden ihale ile giriyoruz 8 ay sonra çıkarıyorlar. Asıl işim e-ticaret ve yatırım, network marketing, satış ortaklığı ve reklam üzerine farklı kazanç türleri. Şu an 1050 dolarım var ve ben diyorum ki size;

Laptopu iş laptopu yapacağım tamamen. Upgrade yapacağım kesinlikle ama bana ne kadar dolar kalır ki ben de masaüstü bir oyuncu PC toplayayım? Laptopa 3 SSD takabilecek isem hepsini takarım oluyor ise raid yaparım. Bana maksimum performansı alabileceğim bütçemi de tamamen yeyip bitirmeyecek bir yöntem söyleyin. Masaüstü oyuncu PC'sinin acelesi de yok sonra çok iyi bir rüya sistem toplayacağım zaten ama 1 yıl var en az o kadar beklemek de istemiyorum. Laptopuma takacağım SSD'ler fahiş fiyatlar tutacak ise eğer hakkını vermesi gerekiyor.

Not: Fotolar 4K ayarda kalmış öyle çekmişim ve boyut sınırını aştığı için buraya atamadım. İsteyene mailden yollarım.

Dolarım sabah geldi. Şimdi bozdurdum. GTX 1080 Ti ekran kartlı 1 yıl götürsün yetecek bir masaüstü İstiyorum. Bu 1050 dolar yeter mi? Yardımlarınızı görüş, fikir ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

IMG_8711.jpg IMG_8712.JPG IMG_8713.JPG IMG_8714.JPG IMG_8715.JPG IMG_8716.JPG IMG_8717.JPG IMG_8718.JPG IMG_8719.JPG IMG_8720.JPG IMG_8721.JPG IMG_8722.JPG IMG_8723.JPG IMG_8724.JPG IMG_8725.JPG IMG_8726.JPG IMG_8727.JPG IMG_8728.JPG IMG_8729.JPG IMG_8730.JPG IMG_8731.JPG IMG_8732.JPG IMG_8733.JPG IMG_8735.JPG IMG_8736.JPG IMG_8737.JPG IMG_8738.JPG IMG_8739.JPG IMG_8740.JPG IMG_8741.JPG IMG_8743.JPG IMG_8744.JPG IMG_8745.JPG IMG_8747.JPG IMG_8749.JPG IMG_8750.JPG IMG_8751.JPG IMG_8753.JPG IMG_8754.JPG IMG_8755.JPG IMG_8756.JPG IMG_8757.JPG IMG_8758.JPG IMG_8759.JPG IMG_8760.JPG IMG_8761.JPG IMG_8762.JPG IMG_8763.JPG IMG_8767.JPG IMG_8768.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Amacınız tam olarak nedir? Laptopa yükseltme yapmak mı yoksa masaüstü sistem mi toplamak?
Konudan hiçbir şey anlaşılmıyor, birden çok konunun çorbası olmuş.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı