MSI GE60 ekrana görüntü gelmiyor

SEMIHKESGIN

Centipat
Daha fazla  
RAM
1600MHz DDR3 8GB(4x2) SODIMM
SSD veya HDD modeli
Samsung Evo 250GB SSD, 750GB HDD 7200RPM
Ekran kartı
GTX660M
İşlemci
İ7-3630QM
Öncelikle herkese iyi bayramlar diliyorum.

MSI GE60 0ND model numaralı bir bilgisayarım var.

Sorunum ise finallere çalıştığım gece sadece PDF okuyup kapattığım bilgisayarımı, ertesi gün tekrar güç tuşuna bastığımda ekrana görüntü gelmemesiydi.

Cihaza güç gidiyor, HDD ışığı başta yanıyor ardından sönüyor, HDD sesi geliyor fan dönüyor fakat ekrana hiçbir şekilde bir görüntü gelmiyor.

HDMI ve VGA ile ayrı ayrı monitörlerde denedim fakat harici ekrana da görüntü gelmemekte.

Sorunun RAM'lerden olduğunu düşündüm ve ayrı ayrı denedim çalışmadı, farklı RAM denedim yine çalışmadı. Bu yüzden RAM sorunu olduğunu düşünmüyorum.

CPU ısındığını fark ettim fakat herhangi bir şekilde BIOS'tan uyarı sesi veya BIOS görüntüsü gelmiyor.

Anakartımda bir sorun olup olmadığını gözle kontrol ettim, herhangi bir yanık devre parça elemanı görmedim. Fiziksel bir hasar gözükmemekte.

Daha önce birçok kez bu sorunu yaşayan insanların konularını gördüm fakat herhangi bir güncelleme mesajı paylaşılmamış, çözümünü veya sorunun neden kaynaklandığı ile ilgili bir bilginiz varsa yardımcı olabilirseniz gerçekten çok mutlu olacağım.

İyi Sosyaller herkese.

Harici ekrana da görüntü gelmiyorsa GPU kaynaklı olabilir.

Harici ekrana da görüntü gelmiyorsa GPU kaynaklı olabilir.
GPU kaynaklı bir problem olması benim de aklıma geliyor fakat harici GPU bozulsa dahi dahili GPU çalışmaya devam etmez miydi? Çünkü bir oyuna girmediğim sürece harici ekran kartı çalışmıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Harici ekran yine hariciye bağlı olabilir. Bir de anakart sıkıntılı da olabilir. Flex kablo olsa harici ekrana görüntü gelmesi gerekiyor. Zaten bunların anakartlarının üzerinde CPU ve GPU da geliyor diye biliyorum.

Harici ekran yine hariciye bağlı olabilir. Bir de anakart sıkıntılı da olabilir. Flex kablo olsa harici ekrana görüntü gelmesi gerekiyor. Zaten bunların anakartlarının üzerinde CPU ve GPU da geliyor diye biliyorum.
Anakart üzerinde CPU ve GPU + Harici GPU bulunuyor. Harici GPU bozulsa dahili GPU ile yine de çalışması gerekmez mi? Sorun panel ve flex kablolar da değil dediğiniz gibi harici monitöre görüntü gelir.

Bazı modellerde dediğim gibi HDMI falan haricide olabiliyor. Bana kalırsa sorun anakartta.

Geri
Yukarı