MSI GE62 modeli nasıldır ?

trakto

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar ben Barış. Forumda yeniyim.
Laptoptan nefret eden bir genç olarak üniversite okumamdan dolayı beni oyunlarda üzmeyecek bir laptop bakınıyorum. Monster laptoplara güvenmiyorum ve açıkçası 300tl işletim sistemine verince msi ge fiyatlarına yaklaşıyor ve msi'ın vaad ettikleri daha fazla ve kanımca msi monster'a göre rüştünü ispat edebilmiş bir marka. (Tabi gerçekten pratiğe dökebilmiş ise.)
Birkaç saatin sonunda beni idare edebilecek gibi duran msi ge62 serisinde karar kıldım. Seçtiğim seride aynı özelliklere sahip iki dizüstü bilgisayar var fakat fiyatları aynı değil. Msi internet sitesinde yeterli bilgiyi bulamadım
MSI GE62-2QL- 288TR 3.700tl
MSI GE62-2QL- 662TR 4.000tl
İkisi de ge62 2ql fakat sondaki model isminde 288tr ve 662tr farkı var. Bunların arasındaki 300tl fark bana ne kazandırıyor?
Ve ayrıyeten belirteyim cihazlarda gtx950m ekran kartı var ve bu laptopların fiyatına en yakın 960m'in fiyatı 4.500tl ve ben aradaki 800liralık farkın gerçekten bana büyük bir performans farkı yaratacağını düşünmüyorum. Haklı mıyım? Ayrıca benim için önemli olan bir şey de uzun ömürlü olması. Alacağım bilgisayarın 4 sene boyunca full hd ultra ayarlarda oyun oynatamasa bile 4 sene boyunca arızalanmaması tercihimdir.

Ayrıyeten monster laptoplardan abra v5.2.1 16gb 1600mhz ram ve windows 10 home sl ekleyince fiyatı 3.700tl oluyor ve linkini bıraktığım 3700tl olan msi laptopa göre gtx960m gibi bir artısı var. (Linkini verdiğim msi laptopların grafik işlemcisi gtx 950m.)
Kafama takılan sorulara yardımcı olursanız mutlu olurum :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı