MSI GE62VR 6RF Anlık Takılma Sorunu

Ralorieth

Kilopat
Yer
Viyana / Avusturya
Daha fazla  
Meslek
IT Yöneticisi
Merhabalar,

Genel anlamda memnun olduğum bilgisayarımda can sıkıcı bir sorunum var. Oyun oynarken herhangi bir problem yok ancak Windows'ta iken anlık takılmalar oluyor.

Örneğin; Bluetooth açıp kapatmak isterken veya herhangi bir program açarken farede ve bilgisayarda anlık takılma oluyor. Ben bunun GPU geçişinden kaynaklandığını düşünüyorum. (NVIDIA Optimus Teknolojisi)

Çünkü bilgisayarın güç ışığı bu esnada maviden turuncuya dönüyor ve sonra hemen maviye geri dönüyor. Bu kanıyada oyun oynarken vardım çünkü oyun esnasında güç ışığı hep turuncu yanıyor. Sizce bu sorunu nasıl çözebilirim?

Bilgisayar Özellikleri:

MSI GE62VR-6RF
i7 6700 HQ - 16 GB DDR4 RAM - GTX 1060 - Kingston 250 GB M.2 SSD - HGST 1 TB 7200 RPM HDD - Güncel ve Lisanslı Windows 10 Home 64 Bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm driver, bios, firmwareleri güncelle. :) Ekran kartları için driverları Intel'in ve Nvidia'nın sitesinden indir. Geri kalanlar için MSI'nın sitesini kullan. :)

Sistemde zararlı yazılımlar olabilir, servise göndermeniz en sağlıklı çözüm olacaktır.

Daha dün akşam formatladım. Servislik bir durum olduğunu düşünmüyorum.

Tüm driver, bios, firmwareleri güncelle. :) Ekran kartları için driverları Intel'in ve Nvidia'nın sitesinden indir. Geri kalanlar için MSI'nın sitesini kullan. :)

BIOS dahil bütün sürücüler güncel aynen dediğin gibi dün akşam yapmıştım. :)

İçinin rahat etmesi için garantiye verebilirsin. Yazılımsal bir sorun ise ilerde gelecek güncellemelerle de çözülebilir. :)

Peki bu NVIDIA Denetim Masası'nda bunun için yapılabilecek bir ayar var mıdır? Mesela Windows'ta iken sadece entegre gpu kullanılsın oyuna girince gtx 1060 çalışsın?

Hocam selamlar bende bu laptopu aralık ayında almıştım . söylediğiniz tüm sorunlar bendede mevcut . lolde 120 fps lerde dolaşıyorum ve anlık 3o a düşüp bir daha yükseliyor. Normal windows içinde dahi bataryaya bastığımda olsun , bluetooth olsun chrome olsun normal dosya olsun hepsinde kasma yapıyor. Nedenini öğrenebildiniz mi acaba ? çok sıkıntılı bir durum ve bir türlü cözemedim kaç kere formatlar attım güncellemeleri driverların güncel hallerini herşeyini kurdum düzelmiyor...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı