MSI GE70 2OE-267XTR Mavericks 10.9.1 Kurulumu

Razporm

Hectopat
Makaleler
2
Merhabalar,

Msi dizüstü bilgisayarıma Mavericks 10.9.1 kurmak istiyorum. Yukarıda sabit konuda yer alan imaj dosyasını indirip denemelere başlayacağım. Dizüstünün özellikleri aşağıdaki gibidir, kuruluma başlamadan önce bilmem gereken püf noktaları var mıdır ? En son iatkos ML3U dağıtımını masa üstü sistemime kurmuştum, dizüstü sistemler için özellikle dikkat edilmesi gereken konular hakkına yardımlarınızı rica ediyorum.

GTX 765 ekran kartını kullanamayacağımı biliyorum, wifi kartı çalışmayacak sanırım, killer eternet için sorunun çözüldüğü yazılmış yabancı forumlarda.

Teknik Özellikler
Model : GE70 2OE-267XTR
İşletim Sistemi : FreeDos (Windows 7 ve Windows 8 Uyumludur)
İşlemci : Intel® Core™ i5-4200M 2.5GHz İşlemci (3MB Önbellek 3.10GHz'e kadar Turbo Frekans)
Chipset : Intel HM87
Bellek : 8GB DDR3L 1600MHz
Bellek Slotu : 2 slot - maks. 16GB
Ekran Kartı : Nvidia GeForce GTX765M 2GB GDDR5 Optimus Technology
Hard Disk : 1TB SATA 7200rpm
Ekran : 17.3" Full HD (1920x1080), Anti-glare
Klavye : LED arkadan aydınlatmalı SteelSeries Klavye
Optical Disk Drive : DVD Super Multi
Usb 3.0 : 2x
Usb 2.0 : 2x
Kart Okuyucu : SD (XC/HC)
VGA : 1
HDMI : v1.4
Speakers : 4x2W
Subwoofer : Yok
Ses Çıkışı : 7.1
Microfon / Kulaklık çıkışı : 1 / 1
LAN : Killer Gaming LAN
Wireless LAN : 802.11 b/g/n
Bluetooth : Bluetooth v4.0
Webcam : HD Webcam (30fps@720p)

İşlemcinin Haswell olması yüzünden kernel yamalaması yapmanız gerekebilir. Bunun dışında sorunsuz kurulabilmesi gerek.

Recep Baltaş da başka topic de mobil haswell işlemciler için kernel yamalama gerekir demiş sizin yazdığınız gibi. Heyecanla kernel yamalama videonuzu bekliyorum. Video üzerine yapmak daha sağlıklı olur.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı