MSI GE70 GeForce 765M FPS Sorunu

Lioness

Hectopat
Daha fazla  
MSI GE70 gaming laptop kullanıyorum. Bir kaç senedir oyunlarımı sorunsuz bir şekilde oynuyorum. Ancak şimdi LOL gibi fazla grafik gerektirmeyen bir oyunda bile 3 FPS yi görüyorum.

Problem şöyle başladı; bir LOL maçı esnasında aniden laptop dondu ve tuhaf sesler çıkmaya başladı. Elektronik birşey bozulurda biiip, zıııızt gibi sesler çıkarır ya öyle, demek istediğimi anlamışsınızdır. Herşey dondu CTRL+ALT+DEL falan da işe yaramadığı için kapama tuşuna basılı tutarak resetledim. Oyunum tabi yarım kalmıştı tekrar girdiğimde performansın değiştiğini fark ettim. Oyun esnasında FPS sürekli değerler arasında abartılı şekilde değişiyor. Misal bi an 120 FPS iken aniden 40 olabiliyor sonra 60'a çıkıyor ve bu sürekli ping değerinin değişmesi gibi değişiyor. Daha önce böyle değildi. Oyun içi grafik ve FPS ayarlarını da çeşitle şekillerde denedim ancak bu sorun sabit.

Oyunu kapattığımda Windows 10 um deneme süresindeydi ve bu sürenin bitmiş olduğunu fark ettim. Sorunun bundan kaynaklı olabileceğini düşünerek Windows satın alıp aktive ettim ancak olmadı. Diğer oyunlarım da da performansın çok düşük olduğunu fark ettim (Tomb Raider, Archeage, Blade and Soul vs...) FPS'ler hep düşük. Ekran kartım NVIDIA GeForce 765M. Buna ait driverları bi tavsiye üzerine silip baştan yükledim ancak hiçbir şey fark etmedi.

Bir de sanki eskisinden daha fazla ısınıyormuş gibi geldi ki öyle sanırm. Çünkü oyun oynama sürem arttıkça LOL'de daha da düşük FPS'ler görmeye başladım.

Sorun ne olabilir, neler yapabilirm ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı