MSI GeForce GTX1070 Aero ITX VS MSI GeForce GTX1060 GAMING X

askyfall

Hectopat
Merhabalar, yakın zamanda bilgisayar toplayacağım. Elimde 1080p 75 Hz AOC monitör bulunmakta. İşlemci olarak Ryzen 5 1600 modeli aldım. Ekran kartı seçimi hakkında size danışmak istedim.
MSI GeForce GTX1070 Aero ITX OC 8GB 256Bit mi, yoksa MSI GeForce GTX1060 GAMING X 6GB GDDR5 192Bit mi daha mantıklı olur?
1070'in modelini artırmamı istemeyin çünkü kampanyalı olarak sadece bu model kartı buldum. Fiyat olarak aralarında çok az fark oluyor kampanyayla beraber. Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ben bu ikisi arasından Gaming X seçerdim. AERO ITX çok gürültülü ve sıcak çalışacaktır. Oyun zevkinizin önüne geçmemesi için de Gaming X öneririm. 1080P 75 Hz için GTX 1070 yırtılma yapabilir.

1070 ile 1060 kıyaslanamaz, bir de bazıları 1060 demiş, güler misin ağlar mısın?
Hangi modeli olursa olsun, tabi çakma yan sanayi ürünleri hariç 1070 her türlü tokatlar.
1060'ın full yükte 100 FPS vereceği oyunu 1070 Aero %60 yükle verir, dolayısıyla ısınır öter kokar diyenlere aldırış etmeyin, MSI , Gigabyte ve Asus gibi markalarda istisnai durumlar hariç böyle şeyler yaşamassınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
1070 daha mantıklı. Kasanın hava akışı ve fanları iyiyse sorun yaşamazsın. Fan hızıyla vs. oynama.

Hatta şöyle söyleyim kesinlikle 1070.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı