MSI GF63 Thin 9SCXR Intel UHD Graphics'i kullanıyor

ahmet aktay

Decapat
Daha fazla  
Cihaz.
MSI GF63 Thin 9SCXR. Öncelikle arkadaşlar cihazım Intel UHD grafikleri kullanıyor ve Intel denetim masası öyle çok seçenekte sunmuyor bildiğim üzere cihazım boşta bile ekran kartımı kullanırsa NVIDIA menüsünde diğer ayarlar açılacak. Şuu anda sadece 3D ayarlar gozukuyor! Intel'i aygıtlardan kaldırırsam NVIDIA denetim masasındada ekran kartı bulunamadı gibi bir hata veriyor. Arkadaşlar galiba anlatamadım benim hatam anlattığımda anlamayan arkadaşlar söylerse kaldırabilirim. İyi günler ^^

Normalde boştayken işlemci dahili grafik birimini, oyun vb. yüksek güç gerektiren işlerde ise harici grafik birimi kullanılır. Siz de sürekli harici olan NVIDIA ekran kartınızın kullanılmasını istiyorsunuz doğru mu?

Normalde boştayken işlemci dahili grafik birimini, oyun vb. yüksek güç gerektiren işlerde ise harici grafik birimi kullanılır. Siz de sürekli harici olan NVIDIA ekran kartınızın kullanılmasını istiyorsunuz doğru mu?

Evet bu arada özür dilerim bu konuyu yanlış yazdığımdan yazım yanlışından uzkalaştırma yemistim ekiple konustum halla açık olduğunu belirtim açtılar.
Kimse Cevap Bulamadımı Peki

Son düzenleme:
Maalesef , yeni nesil laptoplarda NVIDIA'nın Optimus teknolojisi kullanılıyor. IGP denilen Grafik Ekran Kartlarını ayıran bir cihaz var. Bu cihaz dizüstü bilgisayarınızın ekranını harici ekran kartına (GeForce GTX 1650 with Max-Q Design) direkt bağlanmasını önlüyor. Bende aynı dizüstü bilgisayarı kullanıyorum ve yabancı forumlardan bu konuyu araştırdığımda birkaç çözüm yolu olduğunu söylediler.
1. Harici Monitörü Ekran Kartına Direkt Bağlanan Bir Girişten Bağlamak
2.NVIDIA Denetim Masasından GPU'da Çalıştırılacak Uygulamaları Seçmek
3.(Bu bir çözüm yolu değil ancak söylemekte fayda var) Satıcıların Bu Dizüstü Bilgisayarın GPU Switcable Özelliğinin Olup Olmadığını Belirtmesi Gerektiği (Ve bu bilgisayarlarda yok. Belki ilerleyen zamanda BIOS güncellemesiyle çok düşük ihtimalle geleceğini söylüyorlar)
NOT: Eğer bilgisayarınız ayrık ekran kartını kullanıyorsa dizüstü bilgisayarınızı açma kapama tuşu LED'i kırmızı renkte, eğer tümleşik ekran kartını kullanıyorsa LED beyaz renkte yanıyor.
NVoptimus.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı