MSI GF65 Thin 9SEXR RAM yükseltmesinde nelere dikkat edilmeli?

könig_elessar

Hectopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar!
MSI GF65 Thin 9sexr model numaralı cihazımda 8 GB RAM bulunmakta. Uygun RAM'i buldum fakat, RAM takma işlemi biraz riskli geldi bana. Bu konuda deneyimleriniz ve önerileriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopun elektriğini tamamen kesin. Bilgisayarın söküm videosu vardır mutlaka YouTube'da. Onu izleyip öyle deneyin. Ve unutmayın, hiç bir parça kastırılmamalı ve gerdirilmemeli.

Ram'i yukarıdan takarken dişler tam oturduğunda aşağı doğru ittirerek klipslere oturtmanız gerekiyor.

Not: Tabi sizin bilgisayarın ram'i bu şekilde takılıyorsa.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Rehber güzel, bilgisayar da sizinkine benziyor. Farklı bir sürprizle karşılaşmazsınız. :)
Statik elektrik konusundan şüpheleniyorum bu konuda da bir fikriniz mevcut mudur?
Statik elektrik konusunda Thor falan değilseniz bir şey olmayacaktır. Ama isterseniz taşa toprağa dokunmak işe yarar. (Süper kahraman vs. çok bilmem ama Thor elektrikli olandı sanırım.)

Yanlışlıkla çarpılmayalım :D
Sanmam da sorumluluk da almam :D Faz nötr kısmı içerde toprak dışarda zaten bizde ve AB'de (AB kendi içinde değişebiliyor). Ve bildiğim kadarıyla statik bileklikler de toprak hattına bağlanıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı