MSI GF65 vs. MSI GF63 vs. ASUS G531GT vs. Tulpar T7 V20.2.1

Hangi model?

• Oy verenlerin toplamı
    9

surprise0

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, laptop almayı düşünüyorum aşağıdaki seçenekler arasında kararsız kaldım.
Ekran kartının RTX olmasını istiyorum 1. modeli o yüzden seçtim. Eğer o modeli alırsam 8 GB RAM eklemeyi düşünüyorum. MSI ürünlerinde bu işlem garantiyi bozmuyormuş. Fakat işlemci ekran kartı için yeterli olur mu bilemedim, size danışmak istedim.
2. ve 3. modellerde ekran kartı RTX değil ama almaya değer çünkü şöyle. Dediğiniz bir şey var mı onu merak ediyorum.
Son olarak 4. model ise F/P bakımından en iyi model diğer modellerden farklı olarak ekranı da 17 Inc fakat donanım kasa konusunda Monster'dan şüphelerim var. Sürekli oradan oraya taşıyacağım sonuçta bilgisayarı kasasının diğer markalara göre daha zayıf olduğunu düşünüyorum.
Lütfen yorumlarınızı paylaşır mısınız, eğer varsa yeni (model) önerilerinize de açığım. İyi forumlar...

1.model
2.model
3.model
4.model

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bütçede 1 2 3 alınmaz, 4 iyi. MSI GF serisi GL serisine göre kasa kalitesi ve soğutması daha kötü. Laptoplarda 120Hz IPS panellerin de hepsi kötü, 144Hz ekran seçeneği de yok.

Asus Strix G de zaten genel olarak kötü. Ekran kartı düşük, paneli kötü, soğutması yetersiz, kalitesi de çok iyi değil.

Tulpar T7 iyi paneli soğutması güzel. Başka seçenek olarak Lenovo Y540, Acer Helios 300 ve MSI GL65 144Hz modellerine bakabilirsin.

Acer predator helios 300 10. Nesil işlemcili modellerini yakında satışa sunacak. Bekle bence. Ben de bekliyorum. 9 nesil incelemelerini izleyebilirsin. Kullanmadım ama araştırdığım kadarıyla kalite, fiyat olarak en uygun model. Monster'a güvenmiyorum. Msi gereksizin gereksizi pahalı.

Tabii bahsettiğim 10. Nesil Acer kaç paradan gelir bilmiyorum. Msi fiyatı olursa iyi düşünmek gerekir yine de bekliyorum ben.

Asus modelinin fanında kronik bir sorun var sanırsam, başka bir forumda bir arkadaş deneyimini paylaşmıştı. Msi alabiliyorsanız zaten monsterı düşünmeyin. GF65 özellikleri daha yüksek olduğundan da onu seçtim.

Acer predator helios 300 10. Nesil işlemcili modellerini yakında satışa sunacak. Bekle bence. Ben de bekliyorum. 9 nesil incelemelerini izleyebilirsin. Kullanmadım ama araştırdığım kadarıyla kalite, fiyat olarak en uygun model. Monster'a güvenmiyorum. Msi gereksizin gereksizi pahalı.

Tabii bahsettiğim 10. Nesil Acer kaç paradan gelir bilmiyorum. Msi fiyatı olursa iyi düşünmek gerekir yine de bekliyorum ben.

Acer alacağımı pek sanmıyorum hocam.
ASUS modelinin fanında kronik bir sorun var sanırsam, başka bir forumda bir arkadaş deneyimini paylaşmıştı. MSI alabiliyorsanız zaten Monster'ı düşünmeyin. GF65 özellikleri daha yüksek olduğundan da onu seçtim.

Hocam MSI ve Monster arasında ciddi donanım farkı olduğu için hangisini seçmeliyim bilmiyorum. Yoksa aynı şartlarda kesinlikle MSI seçerim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı