MSI GF75 Thin 9SC'e Windows 10 almalı mıyım?

oldrapper19

Centipat
Arkadaşlar bugün eve kapanmak için kendime bir MSI GF75 Thin 9SC aldım İtopya'dan 8400 TL'ye. Gittigimde Alpha 15 dusunuyordum ama bunda karar kıldım. Bilgisayari daha teslim almadim, yarin alacağım. Size sorum, FreeDOS olarak aldim. Sizce Windows'u 900TL gibi bir fiyata İtopya'dan mi alayim yoksa bilgisayarcidan mi yükleyeyim ve bilgisayarcıda kaç paradır boyle bir islem? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Technopat kanalında Win10 yükleme videosunda kendiniz yapabilirsiniz.

Edit: 1650 ve 8RAM li laptopa bu fiyatı vermeseydiniz keşke.

Ne gerek var para vermeye, kendiniz kurabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Arkadaşlar bugün eve kapanmak için kendime bir MSI GF75 Thin 9SC aldım İtopya'dan 8400 TL'ye. Gittigimde Alpha 15 dusunuyordum ama bunda karar kıldım. Bilgisayari daha teslim almadim, yarin alacağım. Size sorum, FreeDOS olarak aldim. Sizce Windows'u 900TL gibi bir fiyata İtopya'dan mi alayim yoksa bilgisayarcidan mi yükleyeyim ve bilgisayarcıda kaç paradır boyle bir islem? Teşekkürler.

Maddi açıdan rahatsanız orjinal windows 10 alın. Arkadaşların bahsettiği internette uyguna satılan keylerden bahsetmiyorum o keyler hakkında çok farklı söylentiler mevcut ilerde bi sıkıntı olur mu vs. bilemiyorum. Eğer konuya çok hakim değilseniz bilgisayarcıdan yükletmenizi tavsiye etmem çünkü orjinal adı altında korsan yazılım kurabiliyorlar. Kendiniz orjinal Windows 10 alıp gerekli rehber videoları izleyerek çok rahat kurabilirsiniz ya da anlayan bir arkadaşınızdan rica edebilirsiniz.

Maddi açıdan rahatsanız orjinal windows 10 alın. Arkadaşların bahsettiği internette uyguna satılan keylerden bahsetmiyorum o keyler hakkında çok farklı söylentiler mevcut ilerde bi sıkıntı olur mu vs. bilemiyorum. Eğer konuya çok hakim değilseniz bilgisayarcıdan yükletmenizi tavsiye etmem çünkü orjinal adı altında korsan yazılım kurabiliyorlar. Kendiniz orjinal Windows 10 alıp gerekli rehber videoları izleyerek çok rahat kurabilirsiniz ya da anlayan bir arkadaşınızdan rica edebilirsiniz.
Cok rahat değilim şuan maddiyat olarak buyuk ihtimal orjinalini almayacağım ama aklima itopya çalışanin dedigi sey takiliyor %30yavaslatir bilgisayari onun yüzünden ne yapayim kararsiz kaldim
Hocam Technopat kanalında Win10 yükleme videosunda kendiniz yapabilirsiniz.

Edit: 1650 ve 8RAM'li laptopa bu fiyatı vermeseydiniz keşke.

MSI laptoplarının dış tasarımını ve kalitesini beğeniyorum fiyat olarak en ucuzu 6bin TL falan zaten.

@oldrapper19

Size tavsiyem Technopat'ın Windows kurulum rehberini izleyip kurmanız ve internette satılan 15 TL olan OEM ürün anahtarı almanızdır, 15 TL olma sebebi kutusuz, kargosuz, DVD veya USB bellek olmaması, sadece bir bilgisayar için kullanılabilir olması vb şeylerden ötürüdür. Bende bu 15 TL OEM keylerden kullanıyorum.

İsterseniz etkinleştirmeden kullanın bir sorun teşkil etmez, kişiselleştirme yapamazsınız ama onun için şu rehberi kullanabilirsiniz.

Koran Windows'un zararları:

Windows 10 kurulum rehberi:

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı